Strona główna / Lokalne / 144 rodziny czekają na “cztery kąty”. Kawalerzy i panny mają najgorzej

144 rodziny czekają na “cztery kąty”. Kawalerzy i panny mają najgorzej

Aktualnie na liście oczekujących na mieszkanie komunalne znajdują się 144 rodziny. Przykładowo, pod koniec  2012 roku było to około 90 rodzin. W tym czasie miasto wybudowało 3 nowe bloki z ponad 60 mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi. Średnio na rok około 20 mieszkań wraca do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, jest remontowanych i przydzielanych osobom z listy oczekujących. Ponadto wskazywane są lokale socjalne zarówno osobom posiadającym uprawnienie na podstawie wyroku eksmisyjnego, jak i osobom z list.

Aktualnie miasto przygotowuje się do budowy mieszkań w ramach programu społecznego budownictwa czynszowego.

Powodem wzrostu liczby oczekujących jest duża liczba osób przybywających z zewnątrz do naszego miasta z zamiarem osiedlenia się na stałe. Składają więc wnioski o przyznanie mieszkania . Zakwalifikowani  otrzymują mieszkania według kolejności na liście – informuje Robert Karelus z magistratu.

Listę przydziału mieszkań przygotowuje i przedstawia prezydentowi powołana przez radę miasta społeczna komisja mieszkaniowa. Zgodnie z obowiązującymi uchwałami Rady Miasta Świnoujście, kolejność na liście zależy od szeregu czynników, jak chociażby: faktycznych warunków bytowych, okresu oczekiwania na przydział lokalu gminnego, liczby dzieci w rodzinie, wieku wnioskodawcy, okresu zamieszkiwania w gminie.

Rodzina mająca na wychowaniu dzieci znajdzie się na liście znacznie wyżej, niż kawaler. Ponadto pierwszeństwo przed innymi przysługuje między innymi: wychowankom domów dziecka, osobom niepełnosprawnym czy osobom, które muszą opuścić aktualnie zajmowane lokale gminne – przykładowo, z powodu przeznaczenia budynku do rozbiórki. Szybciej , przykładowo nawet po roku, dwóch  oczekiwania,  mieszkania otrzymują rodziny wieloosobowe, ponieważ tych mieszkań – rocznie  – w zasobach ZGM jest najwięcej.

Zobacz również

AP Baltica Świnoujście na turnieju międzynarodowym

Dnia 20.06.2021r. drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Baltica zagrała na międzynarodowym turnieju Chemik Cup w Policach. …

Jeden komentarz

  1. Autor mógł napisać od kiedy te osoby widnieją na liście (od jakiego roku). A potem zapytać p. Prezydenta. Rekordy są mówię wam ok. 20 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.