Strona główna / Lokalne / Decyzja o finansowaniu tunelu do końca roku

Decyzja o finansowaniu tunelu do końca roku

Centrum Unijnych Projektów Transportowych przedłużyło o dwa miesiące, do końca 2016 roku rozpatrzenie wszystkich wniosków, jakie do nich wpłynęły o dofinansowanie, w tym również wniosku miasta Świnoujściu o dofinansowanie budowy tunelu pod Świną.

Jak ustaliliśmy, Centrum ma znaczną liczbę zastrzeżeń do wniosków o dofinansowanie złożonych przez różne miasta na prawach powiatu w ramach konkursu dla działania 4.2 PO IiŚ (Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego). Czas przewidziany na ocenę wniosków został – za zgodą Instytucji Zarządzającej – przedłużony o 60 dni. Aktualny termin zakończenia oceny wszystkich złożonych wniosków, to koniec 2016 roku.

Wstępny koszt budowy tunelu pod Świną wynosi 950 mln zł. Miasto stara się o dofinansowanie 85 proc. w ramach unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Jeden komentarz

  1. Należało się tego spodziewać. A w grudniu przedłużą o kolejne miesiące. A potem okaże się że dofinansowanie dostaliśmy na poziomie 50%. A potem okaże sie, że z przetargu wyjdzie kwota 1,3 mld zł. A potem okaże się że rząd nie dołoży więcej swojej kasy, bo niby skąd. I tak dojadą do końca kadencji. A potem zaczną obiecywać, że w nastepnej to już na pewno tylko mamy na nich zagłosować. A takiego! Ta zagrywka z podatkiem od LNG pokazała, że chcą nas zrobić w balona i to dużego! teraz nas zaczną mamić że jak sie zgodzimy oddać połowę to oni nam tunel zbudują a potem wydymają ze wszystkiego. Nie bedzie kasy z podatków i tunelu. A dlaczego? dlatego że prezydent Żmurkieiwcz jest naiwny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.