Strona główna / Lokalne / Największa tego typu impreza karate na wyspach

Największa tego typu impreza karate na wyspach

W najbliższą sobotę w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Witosa rozpoczyna się XI Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście. Na matach walczyć będzie ponad 320 zawodników m.in. z Niemiec, Austrii, Czech, Rosji, Holandii i oczywiście Polski.

Świnoujście reprezentować będą zawodnicy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin. Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowane jest na godz.14.00 w sobotę. Weźmie w nim udział legenda, prekursor i twórca sukcesów polskiego karate shihan Andrzej Drewniak, jedyny w Polsce posiadacz ósmego dana.

Podczas zawodów zaprezentują swoje umiejętności aktualni medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Zawody potrwają do niedzieli włącznie. Przez dwa dni zawodnicy rywalizować będą ze sobą w konkurencjach kata, kumite, light contact oraz kumite full contact powyżej 18-go roku życia.

Honorowy Patronat nad zawodami, które są największą tego typu imprezą w naszym regionie i jedną z największych w Europie objęli: Ambasada Japonii w Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

Współorganizatorami są: Urząd Miasta Świnoujście, Okręgowy Zachodniopomorski Związek Karate, Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz, Miejski Dom Kultury.

Zobacz również

Biegają z parkrunem już od 10 lat

15 października 2011 roku w Gdyni został zorganizowany pierwszy Parkrun. Wzięło w nim udział zaledwie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.