poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Prezydent zajął stanowisko w sprawie obniżenia podatków od terminala LNG

Prezydent zajął stanowisko w sprawie obniżenia podatków od terminala LNG

Kwota podatku z terminala LNG bilansuje budżety miasta w przyszłych latach. Podatki mają służyć m.in. współfinansowaniu budowy stałego połączenie wysp Uznam i Wolin. Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz skierował do Przewodniczącej Rady Miasta Świnoujście Joanny Agatowskiej pismo w tej sprawie. Poniżej publikujemy jego treść:

„W nawiązaniu do przekazanego Pani do wiadomości pisma skierowanego do Spółki Polskie LNG w sprawie obniżenia stawek podatku od nieruchomości, uprzejmie informuję, że do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na prośbę o przekazanie danych potwierdzających szacunkową wysokość podatku. W związku z powyższym, nie zamierzam przedstawiać Radzie Miasta projektu uchwały w sprawie wprowadzenia preferencyjnych stawek podatku od nieruchomości dla obiektów stanowiących terminal LNG.

Przy podjęciu ww. decyzji kierowałem się interesem Miasta Świnoujście, uwzględniając podjęte na przestrzeni ostatnich lat strategiczne, a w konsekwencji finansowe decyzje dla naszego samorządu. Szacunkowa kwota wpływów 35 mln złotych z tytułu podatku od Spółki Polskie LNG została uwzględniona przy uchwalaniu takich dokumentów, jak Wieloletnie Strategiczne Programy Operacyjne oraz Wieloletnia Prognoza Finansowa. Podkreślić należy, że kwota ta bilansuje budżety przyszłych lat przy założeniu oszczędnego wydatkowania środków publicznych na poziomie zabezpieczenia podstawowych potrzeb wspólnoty samorządowej. Decyzję taką podjęliśmy przede wszystkim w związku z wyzwaniem, jakim jest współfinansowaniu stałego połączenie wysp Uznam i Wolin.

Biorąc pod uwagę powyższe, pragnę zaapelować do radnych Rady Miasta, aby również nie występowali z inicjatywą obniżenia stawek podatku od nieruchomości dla obiektów stanowiących terminal LNG, ponieważ mogłoby to spowodować negatywne skutki dla Rozwoju naszej Gminy.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

Jeden komentarz

  1. dobra decyzja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.