Strona główna / Lokalne / Kolejny areszt dla posiadającego narkotyki

Kolejny areszt dla posiadającego narkotyki

W ostatnich dniach to już trzecia osoba zatrzymana przez świnoujskich policjantów posiadająca znaczne ilości środków odurzających. Wobec 23-letniego mieszkańca Świnoujścia sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany przez prokuraturę w sprawie innego przestępstwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci patrolujący ulice Świnoujścia zwrócili uwagę na idącego chodnikiem mężczyznę poszukiwanego przez prokuraturę. 23-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy. Podczas kontroli należącego do niego bagażu mundurowi znaleźli woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Specjalistyczne badanie wykazało, że jest to amfetamina w ilości blisko 200 gramów. Mężczyzna posiadał ponadto worek z marihuaną oraz kilkanaście pustych woreczków strunowych.

23-letni świnoujścianin trafił za kratki policyjnego aresztu. Komendant Miejski Policji w Świnoujściu wnioskował do Prokuratury Rejonowej o zastosowanie wobec sprawcy przestępstwa środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków psychotropowych. Na piątkowym posiedzeniu sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.