Strona główna / Lokalne / Wiózł kradzione narzędzia? Chciał przekupić strażnika

Wiózł kradzione narzędzia? Chciał przekupić strażnika

Najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży elektronarzędzia wwiózł do Polski 36-letni obywatel Rumunii, który chcąc uniknąć konsekwencji usiłował wręczyć funkcjonariuszowi Straży Granicznej 220 euro. Mężczyzna został zatrzymany, a rzeczy zabezpieczone.

Strażnicy graniczni z Placówki SG w Świnoujściu w zatrzymanym w piątek volkswagenie, który zjechał z promu przybyłego ze Szwecji, ujawnili ukryte pod odzieżą piły spalinowe, kosę, spawarki, kompresor oraz laptopy, tablety i iPhony o szacunkowej wartości 16,5 tys. zł. Kierujący sharanem 36-letni mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów świadczących o tym, że przewożone rzeczy są jego własnością. Sądził, że sprawę załatwi 220 euro, którymi próbował przekupić funkcjonariusza. Mężczyzna został zatrzymany, a przewożony sprzęt i urządzenia zabezpieczone do czasu ustalenia ich pochodzenia.

W sobotę kontynuowano czynności dochodzeniowe. 36-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Straży Granicznej w związku z wykonywanymi przez niego czynnościami służbowymi. Cudzoziemiec przyznał się do winy i skorzystał z dobrowolnego poddania się zaproponowanej przez prokuratora karze 2 tys. zł grzywny, po czym został zwolniony.

Zobacz również

Kraska: od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali; zamknięte dyskoteki

Od 15 grudnia obniżamy limity do 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.