Strona główna / Lokalne / W tę niedzielę święto latawców. Czy uda się pobić rekord?

W tę niedzielę święto latawców. Czy uda się pobić rekord?

W najbliższą niedzielę nad świnoujską plażą będziemy mogli podziwiać dziesiątki kolorowych latawców. Wszystko za sprawą kolejnych Otwartych Mistrzostw Lotów Latawców o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujście. Organizatorzy zapraszają w tym roku nie tylko mieszkańców i turystów ze Świnoujścia, ale także gości z przygranicznych miejscowości.

Impreza jest corocznie organizowana przez Świnoujską Akademię Karate Kyokushin. Tym razem odbędzie się w pierwszą niedzielę października (02.10) o godzinie 12.00. Tak jak w latach poprzednich, tego dnia na plaży należy spodziewać się rodzin z dziećmi. Organizatorzy liczą na wietrzną pogodę i własnoręcznie wykonane latawce.

Każdego roku możemy zaobserwować różnorakie konstrukcje. Małe, kolorowe, wielkie, z ogonami, czy przypominające zwierzęta. Konkurs ma regulamin, który określa z czego mogą być zbudowane, jaką powinny mieć wielkość oraz za co przyznawane są oceny sędziów.

–  Przed lotami sędziowie dokonają oceny statycznej każdego latawca, przyznając punkty za konstrukcję latawca i oryginalność pomysłu, staranność wykonania latawca, oprawę plastyczną latawca – mówią organizatorzy. – W drugiej ocenie, czyli za lot, punktowane będą jakość lotu oraz zgłoszony wcześniej i zademonstrowany w locie efekt specjalny.

W ubiegłym roku na niebie poszybowało 160 latawców.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.