poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Zamiast modernizować przystań w Łunowie, miasto woli wybudować nową

Zamiast modernizować przystań w Łunowie, miasto woli wybudować nową

Przystań w Łunowie (na przedłużeniu ul. Odrzańskiej) będzie nową przystanią. Obecnie w tym miejscu jest zdegradowane nabrzeże, prowizoryczny slip i kilka drewnianych, zniszczonych pomostów, które wykorzystują przede wszystkim mieszkańcy Łunowa do wędkowania czy cumowania łodzi.

Nowa przystań planowana jest na 60 niewielkich jachtów i łodzi, będzie posiadała także miejsca dla kajaków.  Wybudowane zostanie także zaplecze z budynkiem  – część administracyjna dla obsługi portu i część sanitarna (toalety, prysznice) dla żeglarzy. Drogę gruntową zastąpi droga z betonowej kostki, wraz z parkingiem na 27 miejsc oraz zatoką parkingową. Urzędnicy planują także umiejscowienie parkingu rowerowego oraz wiaty grillowej. Wartość inwestycji to ok 4,6 mln złotych.

Wszystko wskazuje na to, że miasto woli wybudować nową przystań, niż modernizować starą w Łunowie. Osiem lat temu powstały wizualizacje przystani, która dzisiaj jest wykorzystywana głownie przez młodzież z Zespołu Szkół Morskich. Jednym z powodów dla których przemawia nowa lokalizacja jest częste zamulanie podejścia do starej przystani. Poniżej przedstawiamy wizualizacje starej przystani po modernizacji.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

7 komentarzy

  1. Wejscie jest zamulane ale to nie jest żaden argument żeby nie budowac tam przystani.Wystarczy wybudować nie duza palisadę i już nie beddzie zamulac.Takie opowieści to dla ludzi którzy wogole nie orientują się w tych sprawach.Obserwowac trzeba z ogromna uwaga.kto szykuje się na ta dzialke na obecnej przystani.Bo jest to dzialka w obrebieW.P.N.ale jes to dzialka która należy do miasta.Nie jeden już robil zamach na ten teren.No zobaczymy.Ale argument bo wejście zamula,to swiadczy o urzędniczej nieznajomości tematu sa inżynierowie dla których to nie jest żaden problem rozwiaza go w mig.Jak sami jesteście zakalcami umysłowymi to nie robcie z ludzi durni.

  2. Aco ten obecny prezydent robil przez tyle lat swojego panowania ze tak zaniedbal obecna przystan w Lunowie.A jak klamal w telewizji kablowej cyt.””wybaczcie państwo ale nie będziemy dokladac do prywatnych jachtow”.Pan nie dokłada do prywatnych jachtow my płacimy za postoj swich lodzi,i nie wprowadzaj pan ludzi w blad.Znowu cos splodza bez czynnego slipu,bez jakiego kolwiek podnośnika do lodzi,znowu będzie lipa za wyrzucone pieniądze w bloto,jak w Wapnicy zrobli slip ale oczywiście nieczynny.A ten grill to jest nam żeglarzom potrzebny jak dziura w moście.ILE PIENIEDZY WYDALISCIE NA PROJEKTY 2 RAZY NA STARA PRZYSTAN .Powinni was radni z tego rozliczyć.Ten przystanek zeglarski to nic innego jak grob tradycyjnego żeglarstwa.Zeglarstwo jest wypierane przez snobow w plastikowych mydelniczkach z silnikami po 200 koni.Smiac mi się chciało z tego biednego prezydenta ,jeszcze raz wspomnę zaniedbales chlopie stara Przystan w Lunowie.

  3. Pan n widać nie traci czasu …Szkoda ze nie za swoje tylko nasze panie n

  4. Piękna jest ta wizualizacja i bardzo szkoda że to nie powstanie bo Łunowo to miejsce super przystosowane na taką przystań. Tajemnicą poliszynela jest w mieście że pan radny N załatwił sobie u prezydenta że nowa przystań powstanie w Przytorze przy knajpie jego znajomego. To taka dobra zmiana gdzie prezydent załatwia prywatne interesy kolegi marszałka z PISU a do tego wykombinowali że zniknie docelowo własnie ten zaprojektowany ośrodek dla młodziezy w Łunowie. W naszym środowisku żeglarskim wszyscy wiedza o co chodzi.

  5. To logiczne, bo jest wiecej pieniędzy do wychapania przez urzędników . . .

  6. brawo mamy 21 wiek w koncu

  7. Kto tę przystań utrzyma i z czego jeżeli nawet port jachtowy w Basenie Północnym przynosi straty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.