środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Stanowisko Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP

Stanowisko Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP

Po zapoznaniu się z wnioskiem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w sprawie zmiany granicy portu morskiego w Świnoujściu naszym zdaniem wypracowanie opinii w tej sprawie bezwzględnie wymaga uzupełnienia wniosku o analizę szans i zagrożeń, korzyści i strat dla mieszkańców naszego miasta wynikającej z planowanych inwestycji.

Mamy pełną świadomość, że port w naszym mieście jest jednym z czterech o podstawowym znaczeniu dla gospodarki morskiej naszego kraju obok takich portów, jak Gdańsk, Gdynia czy Szczecin i korzystne jest lokowanie w naszym mieście kluczowych inwestycji takich, jak terminal LNG czy w przyszłości kolejnych terminali przeładunkowych.

Jesteśmy za poszerzeniem granic portu morskiego i rozwojem gospodarczym miasta pod warunkiem zapewnienia uszanowania woli wszystkich mieszkańców naszego miasta.

 

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP

Elżbieta Jabłońska

Jan Borowski

Wiesław Góreczny

Kamil Janta – Lipiński

Dariusz Śliwiński

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

7 komentarzy

  1. A jak chca Panstwo uszanowac wole wszystkich mieszkancow miasta? Bo dla mnie to jest niejednoznaczne. Zawsze beda ci „za” i ci „przeciw”. Wiec nie ma takiej mozliwosci , aby wszystkich pogodzic. To jakas utopia.
    Sam jestem za rozwojem portu. To da nowe mozliwosci, nowe miejsca pracy w samym terminalu, ale tez w firmach okoloterminalowych. Choc mam swiadomosc, ze mieszkancy Warszowa nie beda szczesliwi zwracajac uwage na zwiekszony ruch samochodowy a przez to halas, utrudnienia w dostepie do plazy i pewnie na jeszcze inne rzeczy. I ja ich rozumiem. Choc nie zgadzam sie z nimi i uwazam, ze nie uciekniemy od rozwoju portu.

  2. A ja Pana Jana bardzo lubię. Ela tak trzymaj.

  3. Nie lubię tego młodego Borowskiego. Pani Jabłońska ma klasę i nie powinna zadawać się z tym niewychowanym młodzieńcem, bo to jej nie przystoi.

  4. niech spadają na drzewo po pa prańce

  5. PO w tempie ekspresowym działa tylko w uzdrowisku szybkie decyzje i zmiany chyba niebawem zarząd zwiększy się o kolejnego PO towarzysza

  6. Wszystko i nic, k*pa z makiem, są za, ale nie do końca, całe PO..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.