środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Dokarmiają i dziwią się, że dziki polubiły miasto

Dokarmiają i dziwią się, że dziki polubiły miasto

Dziki chodzące po ulicach Świnoujścia już nikogo nie dziwią. Zwierzęta robią coraz większe straty. W weekend zdemolowały trawnik na promenadzie. Czytelnicy jednak informują, że winne wcale nie są zwierzęta, ale ludzie wyrzucający odpadki gdzie popadnie. Zwierzęta w poszukiwaniu łatwego jedzenia zapuszczają się w rejony, w których mogą liczyć na łatwy posiłek. Najczęściej to dzielnica nadmorska. Ostatnio upodobały sobie śmietniki. Nasz Czytelnik zrobił zdjęcie na którym widać główki kapusty pozostawione przy ulicznej śmietniczce.

art-kapusta

Nie ma się co dziwić, że dzikie zwierzęta wchodzą na osiedla winni temu są ludzie. Przecież, gdyby zabezpieczali śmietniki, nie wyrzucali jedzenia z okien, to dziki by nie przychodziły – mówi pan Mariusz.

Akcją odławiania dzików zajmuje się firma Lupar, która po otrzymaniu przez miasto odpowiedniej zgody od Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego zamontowała już odłownie.

Mam nadzieję, że już wkrótce zanotujemy pierwsze jego efektu w postaci odłowionych i wywiezionych zwierząt – mówi Robert Karelus z magistratu.

Odławianie dzików – wbrew powszechnemu mniemaniu- nie jest procesem prostym oraz  krótkotrwałym i obejmuje:  odnęcanie zwierzyny z terenu miasta, wykładanie przynęty, zapachu, karmy w miejscu odławiania, przyzwyczajanie dzików do widoków klatek-odłowni, odławianie dzików, przetransportowanie ich i przekazanie do ośrodka hodowli zwierzyny. Odławianie dopiero się zaczęło i potrwa do końca roku.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.