Strona główna / Lokalne / Zamiast sprzątać pokoje, sprzątnęła biżuterię

Zamiast sprzątać pokoje, sprzątnęła biżuterię

Policjanci zatrzymali kobietę, która najpierw zatrudniła się w hotelu jako sprzątaczka, okradła turystkę ze złotej biżuterii, po czym porzuciła pracę. 53-letnia mieszkanka Świnoujścia już usłyszała zarzuty, do których się przyznała. Skradzione precjoza wróciły do rąk właścicielki, natomiast sprawczyni kradzieży będzie musiała ponieść za swój czyn konsekwencje karne.

Mieszkanka województwa dolnośląskiego, która przyjechała na wypoczynek do hotelu w Świnoujściu, po przyjeździe do domu stwierdziła brak złotej biżuterii o wartości ponad 2.000 zł. O fakcie tym powiadomiła świnoujskich policjantów.

Po wszczęciu dochodzenia w tej sprawie stróże prawa rozpoczęli szczegółowe ustalanie przebiegu zdarzeń. Z pierwszych ustaleń wynikało, że poszkodowana zamieszkała w jednym z pokojów hotelu w dzielnicy nadmorskiej, a jedyny dostęp do niego miała pokojowa. Niestety osoba ta już nie pracowała z powodu porzucenia pracy.

Żeby udowodnić winę podejrzewanej o ten czyn kobiecie, policjanci musieli zdobyć mocne dowody winy. Skontrolowali wszystkie lombardy na terenie miasta, odnajdując w jednym z nich identyczny złoty łańcuszek, jaki został pokrzywdzonej skradziony. Po sprawdzeniu ewidencji lombardu okazało się, że osobą, która go wstawiła była podejrzewana o ten czyn pokojowa z hotelu. Zabezpieczoną odzyskaną biżuterię mundurowi przekazali właścicielce.

Policjanci zatrzymali zaskoczoną ich wizytą 53-letnią mieszkankę Świnoujścia. Po przedstawieniu zarzutów, kobieta przyznała się do kradzieży, tłumacząc swoje zachowanie trudną sytuacją finansową. Wkrótce stanie przed obliczem Temidy, gdzie zapadnie wyrok w jej sprawie.

Za kradzież bądź przywłaszczenie rzeczy kodeks karny przewiduje karę  do 5 lat pozbawienia wolności.

Starsza pani, wzruszona odzyskaniem rodzinnej pamiątki, przekazała na ręce komendanta jednostki Policji w Świnoujściu specjalne podziękowania dla prowadzącego sprawę policjanta, który na podstawie przesłanych niezbyt dobrej jakości zdjęć, odnalazł mimo wszystko taki sam łańcuszek w lombardzie.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. szt. Beata Olszewska

 

 

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.