Strona główna / Lokalne / Komentarz: Kiedy transport bez biletu?

Komentarz: Kiedy transport bez biletu?

Przybywa miast w których jest darmowa komunikacja miejska.  Część z nich zdecydowała się na ten krok, aby ograniczyć ilość aut na ulicach, inne policzyły, że koszty windykacji gapowiczów są porównywalne do finansowania ludziom darmowych przejazdów. Wśród miast z bezpłatną komunikacją są: Bełchatów, Głowno, Goleniów, Gostyń, Lubin, Mława, Nowogard, Nysa, Ornontowice, Otmuchów, Świerklany, Ząbki i Żory.

Pobliski Goleniów wozi za darmo swoich mieszkańców pracujących w parku przemysłowym. Czy Świnoujście dołączy do 39 innych polskich miast, które zainwestowały w bezpłatny transport zbiorowy?

Czystość powietrza oraz rozwiązanie problemu parkingowego to główne argumenty przemawiające za bezpłatnymi autobusami dla wszystkich mieszkańców.  Dziś do bezpłatnych przejazdów są uprawnione m.in. osoby starsze. Za bilety wciąż muszą płacić dzieci i młodzież ucząca sie w szkołach. Koszty transportu zbiorowego ponoszą także właściciele aut.

Prezydencki rzecznik prasowy informuje, że komunikacja nie finansuje się w całości ze sprzedaży biletów. Obecnie miasto dokłada do Komunikacji Autobusowej 4,3 mln złotych rocznie. Urzędnicy twierdzą, że aby móc wprowadzić darmową komunikację, należy przeprowadzić analizy.

Wojciech Basałygo

 

Zobacz również

Kto w tym roku jest odpowiedzialny za odśnieżanie ulic i chodników w Świnoujściu?

Po ubiegłorocznej wpadce z firmą ze Stargardu, w tym roku Świnoujścia podpisało umowę z inną …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Komuchotrepy mają się dobrze.
    Do puki jeszcze żyją te wybryki natury, to nic się w tym mieście nie zmieni na lepsze.

  2. na całym świecie komunikacja przynosi krociowe zyski a tutaj zrobili spółeczkę która generuje tylko straty, warto sprawdzić czy nie gospodaruje finansami jak spółka w policach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.