Strona główna / Lokalne / Komentarz: Kiedy transport bez biletu?

Komentarz: Kiedy transport bez biletu?

Przybywa miast w których jest darmowa komunikacja miejska.  Część z nich zdecydowała się na ten krok, aby ograniczyć ilość aut na ulicach, inne policzyły, że koszty windykacji gapowiczów są porównywalne do finansowania ludziom darmowych przejazdów. Wśród miast z bezpłatną komunikacją są: Bełchatów, Głowno, Goleniów, Gostyń, Lubin, Mława, Nowogard, Nysa, Ornontowice, Otmuchów, Świerklany, Ząbki i Żory.

Pobliski Goleniów wozi za darmo swoich mieszkańców pracujących w parku przemysłowym. Czy Świnoujście dołączy do 39 innych polskich miast, które zainwestowały w bezpłatny transport zbiorowy?

Czystość powietrza oraz rozwiązanie problemu parkingowego to główne argumenty przemawiające za bezpłatnymi autobusami dla wszystkich mieszkańców.  Dziś do bezpłatnych przejazdów są uprawnione m.in. osoby starsze. Za bilety wciąż muszą płacić dzieci i młodzież ucząca sie w szkołach. Koszty transportu zbiorowego ponoszą także właściciele aut.

Prezydencki rzecznik prasowy informuje, że komunikacja nie finansuje się w całości ze sprzedaży biletów. Obecnie miasto dokłada do Komunikacji Autobusowej 4,3 mln złotych rocznie. Urzędnicy twierdzą, że aby móc wprowadzić darmową komunikację, należy przeprowadzić analizy.

Wojciech Basałygo

 

Zobacz również

Warszów. Ulica Heleny Modrzejewskiej do przebudowy

Do 21 listopada firmy budowlane mogą składać oferty na wykonanie przebudowy ul. Modrzejewskiej na Warszowie. …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Komuchotrepy mają się dobrze.
    Do puki jeszcze żyją te wybryki natury, to nic się w tym mieście nie zmieni na lepsze.

  2. na całym świecie komunikacja przynosi krociowe zyski a tutaj zrobili spółeczkę która generuje tylko straty, warto sprawdzić czy nie gospodaruje finansami jak spółka w policach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.