Strona główna / Lokalne / Przyszłoroczne Dni Morza mają się zmienić. Będzie więcej morskich akcentów

Przyszłoroczne Dni Morza mają się zmienić. Będzie więcej morskich akcentów

O wzroście turystów odwiedzających Świnoujście najlepiej świadczą wpływu z tytułu opłaty uzdrowiskowej. Od początku tego roku do końca października do kasy miasta wpłynęło 6,1 mln  zł. W analogicznym okresie była to kwota 5,2 mln zł.  Należy także pamiętać o turystach tzw. jednodniowych, którzy ta opłata nie obowiązuje, a których również jest bardzo dużo.

To, że Świnoujście staje się modnym, chętnie odwiedzanym kurortem, to także zasługa bogatego kalendarza imprez kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych. Tak będzie i w przyszłym roku.

– Oprócz imprez, które wpisały się już w kalendarz wydarzeń sezonu letniego, takich jak Grechuta Festival, Sail Świnoujście, Wiatrak, Mistrzostwa Gwiazd w Tenisie Ziemnym, FAMA chcemy wzbogacić naszą przyszłoroczną  ofertę o nowe imprezy – uchyla rąbka tajemnicy Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Nowego wymiaru nabiorą Dni Morza. Będzie podczas nich więcej akcentów morskich, w tym kulinarnych.

– W tych dniach planujemy nie tylko pokazy sztucznych ogni, ale i laserów oraz multimedialnych fontann. Nowymi imprezami będą festiwale Artport oraz Miasto Kobiet, swoistego rodzaju spotkania znanych i lubianych osób, których ideą będzie szeroko pojęty dialog, wspierany  poprzez różnego rodzaju twórczość artystyczną – dodaje zastępca prezydenta.

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

Jeden komentarz

  1. No to jaki jest przeciętny wzrost turystów? Jakieś 1,75 m czy też więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.