Strona główna / Lokalne / Za kierownicą z promilami i wbrew dwóm 10-letnim zakazom sądowym

Za kierownicą z promilami i wbrew dwóm 10-letnim zakazom sądowym

Pomimo dwóch sądowych wyroków dotyczących 10-letnich zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Zatrzymany przez świnoujskich policjantów 39-latek miał w organizmie ponad dwa promile. Mężczyźnie grożą surowe konsekwencje karne i finansowe.

Wczoraj po godzinie 20.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli przy ulicy Fińskiej samochód osobowy marki Mercedes. Mundurowi od razu wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że 39-letni mieszkaniec Gryfic jest pod wpływem alkoholu – miał w organizmie ponad dwa promile.

Po sprawdzeniu legitymowanego w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że to nie koniec jego przewinień. Mężczyzna wsiadając za kółko złamał dwa sądowe wyroki zakazujące na okres 10 lat kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.
Policjanci uniemożliwili 39-latkowi dalszą jazdę, zatrzymując go w policyjnym areszcie.
Zatrzymali mu także dokument prawa jazdy, który miał przy sobie.

Po wytrzeźwieniu gryfinianin usłyszał dziś zarzut kierowania samochodem pod wpływem alkoholu w okresie obowiązywania sądowych zakazów orzeczonych prawomocnymi dwoma wyrokami.

Mężczyzna stanie teraz przed świnoujskim sądem, gdzie zostanie skierowany akt oskarżenia. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10.000 zł

asp. szt. Beata Olszewska
Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

 

Zobacz również

Najdłuższy lądowy odcinek Baltic Pipe w Polsce jest gotowy do nagazowania

GAZ SYSTEM ponad 30 dni przed planowanym terminem dokonał odbioru technicznego gazociągu Goleniów – Ciecierzyce. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.