Strona główna / Lokalne / Tygodniowe szkolenia dla rezerwistów

Tygodniowe szkolenia dla rezerwistów

W piątek 25 listopada zakończyło się szkolenie żołnierzy rezerwy. W KPW Świnoujście szkoliło się 13 rezerwistów z 8. Batalionu Wsparcia MW.

Podczas tygodniowych ćwiczeń rezerwiści doskonalili umiejętności strzeleckie, elementy musztry oraz uczestniczyli w szkoleniach specjalistycznych zgodnie z nadanymi przydziałami mobilizacyjnymi. Pierwszy etap szkolenia rezerwistów rozpoczął się 21 listopada od umundurowania i wyposażenia.

W drugim etapie szkolenia żołnierze szkolili się zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Największy nacisk położono na szkolenie praktyczne w zakresie musztry wojskowej oraz szkolenia strzeleckie – strzelania bojowe z broni etatowej a także obsługę sprzętu wojskowego – informuje kpt. mar. Paweł Rozenfeld z Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu.

art-rezerwa28. Batalion Wsparcia MW powoływany jest przez Komendę Portu Wojennego Świnoujście i wcielany w struktury 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Dzieje się to w sytuacjach zagrożenia. Przydzieleni do niego specjaliści mają uzupełnić etatowy personel flotylli. Szkolenia rezerwistów batalionu odbywają się cyklicznie.

Krótkotrwałe ćwiczenia żołnierzy rezerwy zakończyły się uroczystą zbiórką, podczas której Szef Logistyki KPW Świnoujście wręczył wyróżniającym się żołnierzom list gratulacyjny oraz album pamiątkowy. Był to również szczególnie uroczysty moment dla szeregowego  rezerwy Piotra Chodorowskiego, który rozkazem Komendanta Portu Wojennego Świnoujście z dnia 25 listopada został mianowany do stopnia starszego szeregowego.

 

Zobacz również

Warszów. Trzech mężczyzn wypalało kable

Policjanci odebrali w sobotę zgłoszenie o dużym zadymieniu nieopodal siedziby siedziby Straży Ochrony Kolei w …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    “Pagon czysty – honor rezerwisty”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.