Strona główna / Kultura / Z kulturalnej mapy miasta znika kultowy klub
Darek Oleksyk, obecny manager, wraz z przyjaciółmi organizuje dwudniową imprezę pożegnalną, pt. SC'END.

Z kulturalnej mapy miasta znika kultowy klub

Zmiana właściciela budynku przy ul. Armii Krajowej 3 oraz jego plany inwestycyjne spowodowały, że z końcem roku zamknięty zostanie Jazz Club Central’a SCENA. Klub pożegna się ze swoimi gośćmi dwudniowym festiwalem, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Budynek, który przez lata był własnością PSS Społem, czeka generalny remont. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych informacji dotyczących jego przebudowy, wiadomo, że swoją działalność musi zakończyć jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Świnoujścia.

Klub założony i prowadzony przez pierwsze lata przez Darka Ryżczaka był miejscem spotkań kilku pokoleń świnoujskiej młodzieży. Grały w nim początkujące zespoły, jak i najwięksi artyści polskich i zagranicznych scen.

Najbliższy weekend to szczególny czas dla Sceny. Darek Oleksyk, obecny manager, wraz z przyjaciółmi organizuje dwudniową imprezę pożegnalną, pt. SC’END. Mimo, że lokal otwarty będzie jeszcze do końca roku, to ten mały festiwal ma wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w klubie pojawią się dwie sceny – na scenie głównej wstąpią zespoły, a DJ’e zagrają na specjalnie zaaranżowanej rampie.

Udział w wydarzeniu wezmą zespoły zarówno z wysp, jak i z Polski, wszystkie w pewien sposób powiązane z działalnością klubu na przestrzeni ostatniej dekady. Podczas imprezy wystąpią m.in. Bajzel, K-Jah Sound, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn czy Latające Pięści.

SC’END Fest rozpoczyna się w najbliższy piątek o godzinie 19:00, w sobotę pierwsze koncerty ruszą o godzinie 18:30. Jednodniowe bilety w cenie 20/25 zł oraz karnety dwudniowe karnety w cenie 40/50 zł do nabycia w przedsprzedaży w Restauracji Jazz Club Central’a i w dniu koncertów na bramce.

Na imprezę zapraszają: ARTICAL i Jazz Club Central’a Scena, PRO-EST Hotels & Apartments, Lutycka 23 – Profesjonalny autobroker, 44wyspy.pl, Restauracja Jazz Club Central’a.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/516697358533935

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

2 komentarze

  1. To przyszlo znow ! Pamietam Jak Darek prowadzil kiedys niesamowite miejsce zwane ” Casablanca ” niestety zniknelo Ono z mapy Swinoujscia , Potem byla ” Teatralna ” I podzielila los poprzedniczki , no I w koncu ” Centrala ” 😉 wszystko co pieknie kiedys sie konczy , ale znajac Darka podejrzewam ze znow znajdzie cos I przemieni je w ” jedne w Swoim rodzaju miejsce ” 😉 Darku Dziekujemy I czekamy Na kolejny kulyowe miejsce w Świnoujściu

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Zawsze się znajdzie jakaś menda, która musi coś zniszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.