Strona główna / Kultura / Z kulturalnej mapy miasta znika kultowy klub
Darek Oleksyk, obecny manager, wraz z przyjaciółmi organizuje dwudniową imprezę pożegnalną, pt. SC'END.

Z kulturalnej mapy miasta znika kultowy klub

Zmiana właściciela budynku przy ul. Armii Krajowej 3 oraz jego plany inwestycyjne spowodowały, że z końcem roku zamknięty zostanie Jazz Club Central’a SCENA. Klub pożegna się ze swoimi gośćmi dwudniowym festiwalem, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Budynek, który przez lata był własnością PSS Społem, czeka generalny remont. Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych informacji dotyczących jego przebudowy, wiadomo, że swoją działalność musi zakończyć jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Świnoujścia.

Klub założony i prowadzony przez pierwsze lata przez Darka Ryżczaka był miejscem spotkań kilku pokoleń świnoujskiej młodzieży. Grały w nim początkujące zespoły, jak i najwięksi artyści polskich i zagranicznych scen.

Najbliższy weekend to szczególny czas dla Sceny. Darek Oleksyk, obecny manager, wraz z przyjaciółmi organizuje dwudniową imprezę pożegnalną, pt. SC’END. Mimo, że lokal otwarty będzie jeszcze do końca roku, to ten mały festiwal ma wyjątkowy charakter. Po raz pierwszy w klubie pojawią się dwie sceny – na scenie głównej wstąpią zespoły, a DJ’e zagrają na specjalnie zaaranżowanej rampie.

Udział w wydarzeniu wezmą zespoły zarówno z wysp, jak i z Polski, wszystkie w pewien sposób powiązane z działalnością klubu na przestrzeni ostatniej dekady. Podczas imprezy wystąpią m.in. Bajzel, K-Jah Sound, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn czy Latające Pięści.

SC’END Fest rozpoczyna się w najbliższy piątek o godzinie 19:00, w sobotę pierwsze koncerty ruszą o godzinie 18:30. Jednodniowe bilety w cenie 20/25 zł oraz karnety dwudniowe karnety w cenie 40/50 zł do nabycia w przedsprzedaży w Restauracji Jazz Club Central’a i w dniu koncertów na bramce.

Na imprezę zapraszają: ARTICAL i Jazz Club Central’a Scena, PRO-EST Hotels & Apartments, Lutycka 23 – Profesjonalny autobroker, 44wyspy.pl, Restauracja Jazz Club Central’a.

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/516697358533935

Zobacz również

Wspólnie posprzątali las

W sobotnie przedpołudnie kolejny raz a pierwszy w tym roku odbyła się akcja zbierania śmieci …

2 komentarze

  1. To przyszlo znow ! Pamietam Jak Darek prowadzil kiedys niesamowite miejsce zwane ” Casablanca ” niestety zniknelo Ono z mapy Swinoujscia , Potem byla ” Teatralna ” I podzielila los poprzedniczki , no I w koncu ” Centrala ” 😉 wszystko co pieknie kiedys sie konczy , ale znajac Darka podejrzewam ze znow znajdzie cos I przemieni je w ” jedne w Swoim rodzaju miejsce ” 😉 Darku Dziekujemy I czekamy Na kolejny kulyowe miejsce w Świnoujściu

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄

    Zawsze się znajdzie jakaś menda, która musi coś zniszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.