Strona główna / Hobby / Akademia Piłkarska Baltica z Mikołajkowym Turniejem dla 7-latków

Akademia Piłkarska Baltica z Mikołajkowym Turniejem dla 7-latków

Kolejny, już trzeci Turniej Mikołajkowy zorganizowała w tym tygodniu Akademia Piłkarska Baltica! Tym razem Akademia przygotowała aktywną rozgrywkę dla zawodników z rocznika 2009 w imieniu Mikołaja.  Na zaproszenie AP Baltica na Turniej przybyły zespoły Fali Międzyzdroje oraz UKS „czwórka” Albatros.

Turniej został podzielony na dwa etapy, gdzie każdy grał z każdym bardzo emocjonujące i wyrównane mecze, które trwały po dziesięć minut.
Między dwoma częściami przeprowadzono wspaniałe konkursy drużynowe z nagrodami. Wszyscy zawodnicy bardzo zaangażowali się w zadania.
Pierwszym z nich była konkurencja „wyścigi rzędów”, gdzie zwycięska drużyna otrzymała smakołyki od Świętego Mikołaja.
Drugą konkurencją były piłkarskie kręgle, które polegały na strąceniu jak największej liczby pachołków. W tej rywalizacji nagrodą była przepiękna kolorowanka z piłkarzami Reprezentacji Polski, którą przekazał Trener Reprezentacji U21, Marcin Dorna.

Mecze turniejowe toczone były w szybkim tempie i stały na bardzo wysokim poziomie. Byliśmy świadkami wielu pięknych bramek i akcji. W takiej sytuacji trudno jest nagrodzić tylko jedną drużynę, dlatego wszyscy dostali zwycięskie medale J
Najważniejsze w Turnieju było zaszczepienie u  młodych zawodników zdrowej rywalizacji sportowej toczonej w duchu Fair Play oraz zdobycie przez nich cennego doświadczenia. Ten cel udało się osiągnąć. Pomimo, że mecze były bardzo zacięte, Zawodnicy podawali sobie ręce, posyłali sobie uśmiechy i wzajemnie się motywowali.

Wielkie Brawa należą się również wspaniałym rodzicom zawodników AP Baltica, którzy  oprócz ambitnego kibicowania, przygotowali wspaniały poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju!

Serdeczne podziękowania w imieniu Akademii Baltica dla:
– Pana Mirosława Matusza z OSiR-u za pomoc w przygotowaniu Turnieju
– Pana Leszka Wagi za opiekę medyczną
– Rodziców za zaangażowanie, doping oraz przygotowanie posiłków
– Zawodników wszystkich drużyn i ich Trenerów za wspaniałą rywalizację  i wysoki poziom rozgrywek

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

Jeden komentarz

  1. Była super zabawa!Dzieci były zadowolone a o to właśnie chodziło.Podziękowania dla Trenerów i rodziców że wszystko się udało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.