Strona główna / Lokalne / Znęcał się nad partnerką. Trafił do aresztu

Znęcał się nad partnerką. Trafił do aresztu

Trzy miesiące aresztu – tyle spędzi za kratkami mężczyzna, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną. Policjanci zatrzymali 30-latka w trakcie interwencji związanej ze wszczęciem przez niego awantury. Za ten rodzaj przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu dyżurny Komendy odebrał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zastali w mieszkaniu parę konkubentów.  W trakcie trwania interwencji funkcjonariusze ustalili, że 30-latek wszczął awanturę, podczas której zaczął agresywnie się zachowywać w stosunku do partnerki. Badanie alkomatem wykazało stan nietrzeźwości – mężczyzna miał w organizmie 3,5 promila alkoholu. Mundurowi podjęli decyzję o zatrzymaniu agresora. Mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu.

Świnoujscy policjanci przyjęli od pokrzywdzonej kobiety zawiadomienie o przestępstwie oraz założyli Niebieską Kartę, po czym skrupulatnie przeprowadzili czynności dowodowe. Stróże prawa przedstawili 30-latkowi zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Komendant Miejski Policji w Świnoujściu złożył wniosek do Prokuratury dotyczący tymczasowego aresztowania agresywnego świnoujścianina.

Sąd  przychylił się do wniosku i zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przemoc w rodzinie to zamierzone i wykorzystujące przewagę siły działanie skierowane przeciw członkowi rodziny naruszające prawa i dobra osobiste, powodujące cierpienie i szkody (psychiczne, fizyczne lub materialne). Takie działanie jest przestępstwem ściganym przez prawo.

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich stał się ofiarą przemocy ze strony członka rodziny, jeśli Twój partner/ka, dziecko lub inna osoba krzywdzi Ciebie lub Twoich bliskich – nie wahaj się i szukaj pomocy. Prawo jest po twojej stronie.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.