Strona główna / Lokalne / Spadł śnieg. Na ulicach ślisko!
Świnoujście pokryte śniegiem. Widok w stronę południową z 50-metrowej wieży dawnego koscioła. Foto: Wojciech Basałygo/archiwum

Spadł śnieg. Na ulicach ślisko!

Zgodnie z prognozami meteorologicznymi w sobotę  zaczął padać śnieg. Spadło kilka centymetrów śniegu, na ulicach Świnoujścia od razu zrobiło się ślisko. Na jezdnie wyjechały piaskarki. Meteorolodzy zapowiadają, że opady śniegu mogą utrzymywać się do północy.

Rodzice wyciągnęli z piwnic i strychów sanki i wybrali się ze swoimi pociechami na sanki.  Spędzenie czasu z rodziną jest znacznie lepsze niż siedzenie w domu przed telewizorem.  Jazda na sankach nie wymaga dużych umiejętności i posiadania drogiego sprzętu, dlatego też jest tak bardzo popularna. Gdzie w Świnoujściu, oprócz górki sankowej można pojeździć na sankach?

Od kilku lat dzieci upodobały sobie Park Chopina. Po modernizacji można bezpiecznie zjeżdżać na sankach. Dzieci z rodzicami można także spotkać na górce przy komendzie policji w Parku Zdrojowym. Wciąż jednak niezastąpiona jest góra sankowa. Trzeba jedynie pamiętać, że jest wysoka i nie nadaje się dla najmłodszych dzieci do samodzielnego zjeżdżania. Apelujemy także do rodziców, aby mieli swoje pociechy cały czas „na oku”. Na górce z której zjeżdżają jednocześnie inne dzieci o stłuczkę małych saneczkarzy wcale nie jest trudno.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

5 komentarzy

  1. Remondis nie ma konkurencji to robi co chce

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    U W A G A ! ! !

    Dzisiaj w nocy będzie ciemno!

    ꔞꔞꔞꔞꔞꔞꔞꔞꔞ

  3. A czy jakieś odśnieżania to są w planach czy nie bardzo….Tyle godzin a żadnej piaskarki na drogach nie widac

  4. A czy jakieś odśnieżania to są w planach czy nie bardzo….Tyle godzin a żadnej piaskarki na drogach nie widac

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.