Strona główna / Lokalne / Świnoujście najlepszym kurortem w Zachodniopomorskiem
Foto: Robert Ignaciuk

Świnoujście najlepszym kurortem w Zachodniopomorskiem

Niemal 51 procent osób biorących udział w sondzie popularnego  portalu www.polska.travel.pl uznało Świnoujście za najlepszą miejscowość letniskową na Pomorzu Zachodnim.

O miano najlepszego kurortu/miejscowości letniskowej walczyło pięć miejscowości: Kołobrzeg, Darłowo, Połczyn Zdrój, Szczecinek i Świnoujście. Na drugim miejscu, za Świnoujściem, uplasował się Kołobrzeg, który zdobył 46,7 procent głosów. W dalszej kolejności: Darłowo, Połczyn Zdrój i Szczecinek.

Jeszcze kilka lat temu turystów przyciągała do nas właściwie tylko najszersza na wybrzeżu plaża i ciepła, jak na Bałtyk, woda – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Paweł Sujka. – Dziś doceniają również nowoczesną infrastrukturę turystyczną, jaka powstaje nie tylko w dzielnicy nadmorskiej, przyciąga ich nasza sieć ścieżek rowerowych oraz inne atrakcje turystyczne, jak chociażby fortyfikacje.

Goście doceniają także działania miasta w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa wypoczywających na plaży, a także jej czystości. To właśnie dzięki tym działaniom świnoujskie  kąpielisko, jako jedyne w Polsce,  w ubiegłym roku, po raz 11. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie „Błękitna Flaga”. Po raz 8. otrzymała je również nasza nowoczesna marina.

Przypomnijmy, że w 2016 roku, w rankingu portalu www.rankingplaz.pl,  głosami internautów świnoujska plaża została uznana za najlepszą, najbardziej beztroską polską plażę roku. Świnoujście wygrało  takie rankingi o charakterze turystycznym w onet.pl, czasnadmorze.pl, travelist.pl, neewsbook.pl, Gazecie Prawnej i Gazecie Fakt.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.