Strona główna / Lokalne / Świnoujski sztab WOŚP rozpali serce orkiestry

Świnoujski sztab WOŚP rozpali serce orkiestry

Poniedziałkowy happening na Placu Wolności w Świnoujściu to sygnał gotowości sztabu i wolontariuszy, a jednocześnie początek cyklu imprez , które poprzedzą wielki finał w niedzielę. Sygnał do startu dadzą o godzinie 17.00 muzycy niesamowitej Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej. Chwilę później zapłonie wielkie serce WOŚP, które odtąd aż do niedzielnego finału będzie biło jako symboliczne serce miasta.  W Świnoujściu od weekendu zalega śnieżna pierzyna ale nawet zmarzluchy śmiało mogą wziąć udział w happeningu. O ty by nikt nie zmarzł postarają się kucharze z Hotelu Trzy Wyspy, który po raz kolejny zagra z Orkiestrą.

Na rozgrzewkę dla uczestników happeningu mistrzowie kuchni z „Trzech Wysp” zapewniają gorącą zupę. Happening ma być swoistym wyrazem radości z faktu, że po wielu tygodniach przygotowań w Świnoujściu rusza orkiestrowy pociąg.

W dniu symbolicznego rozświetlenia serca orkiestry dla WOŚP zaczyna grać świnoujski szpital. Placówka, której WOŚP przekazał już w poprzednich latach specjalistyczne urządzenia włącza się  do tegorocznego finału trwającym od 9 do 15 stycznia cyklem „Ile serca mamy tyle damy”. W jego ramach mieszkańcy, za wrzut do puszki korzystać mogą ze specjalistycznych badań oraz konsultacji lekarzy-specjalistów.

Pierwsze WOŚP-owe koncerty i spektakle w Świnoujściu odbywać się będą w czwartek i piątek na scenach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu i jego prawobrzeżnej dzielnicy –Przytorze, w czwartek i piątek. Także w piątek, jedna ze świnoujskich wisienek na wośpowym torcie-Wielki Bal Charytatywny w hotelu Interferie Medical Spa. „Rodzinnie i sportowo wolontariusze spędzą sobotę pełną rekreacyjnych propozycji dla całej rodziny. Ostatnią imprezą przed niedzielną pobudką będzie kolejna wyspiarska specjalność w programie Orkiestry. Podczas Kramu Rzeczy Dziwnych, w Hotelu Hampton by Hilton licytować można przedmioty, których nie znajdziecie w żadnym sklepie. Fanty na aukcję przekazują co roku mieszkańcy, znani i mniej znani. Zdarzają się wśród nich przedmioty oddane przez znanych podróżników, pisarzy, właścicieli firm, lokalne redakcje i wielu innych darczyńców.

W niedzielę orkiestra zagra oczywiście w pełnym składzie. Dzisiejszy happening n Placu Wolności będzie gorącą przygrywką do wielkiego koncertu, który tuż, tuż. Świnoujski sztab WOŚP zaprasza mieszkańców i gości do serca miasta, które staje się odtąd sercem orkiestry.

Maciej Napiórkowski

Zobacz również

Wykonano ponad 12 mln 225 tys. szczepień przeciw COVID-19

W Polsce w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 są 3 mln 184 tys. 152 osoby. Wykonano …

Jeden komentarz

  1. Hey! Jedno z tych zdjęć, na których nie ma lokalsów politicalsów! Niebywałe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.