Strona główna / Lokalne / Świnoujski sztab WOŚP rozpali serce orkiestry

Świnoujski sztab WOŚP rozpali serce orkiestry

Poniedziałkowy happening na Placu Wolności w Świnoujściu to sygnał gotowości sztabu i wolontariuszy, a jednocześnie początek cyklu imprez , które poprzedzą wielki finał w niedzielę. Sygnał do startu dadzą o godzinie 17.00 muzycy niesamowitej Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej. Chwilę później zapłonie wielkie serce WOŚP, które odtąd aż do niedzielnego finału będzie biło jako symboliczne serce miasta.  W Świnoujściu od weekendu zalega śnieżna pierzyna ale nawet zmarzluchy śmiało mogą wziąć udział w happeningu. O ty by nikt nie zmarzł postarają się kucharze z Hotelu Trzy Wyspy, który po raz kolejny zagra z Orkiestrą.

Na rozgrzewkę dla uczestników happeningu mistrzowie kuchni z „Trzech Wysp” zapewniają gorącą zupę. Happening ma być swoistym wyrazem radości z faktu, że po wielu tygodniach przygotowań w Świnoujściu rusza orkiestrowy pociąg.

W dniu symbolicznego rozświetlenia serca orkiestry dla WOŚP zaczyna grać świnoujski szpital. Placówka, której WOŚP przekazał już w poprzednich latach specjalistyczne urządzenia włącza się  do tegorocznego finału trwającym od 9 do 15 stycznia cyklem „Ile serca mamy tyle damy”. W jego ramach mieszkańcy, za wrzut do puszki korzystać mogą ze specjalistycznych badań oraz konsultacji lekarzy-specjalistów.

Pierwsze WOŚP-owe koncerty i spektakle w Świnoujściu odbywać się będą w czwartek i piątek na scenach Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu i jego prawobrzeżnej dzielnicy –Przytorze, w czwartek i piątek. Także w piątek, jedna ze świnoujskich wisienek na wośpowym torcie-Wielki Bal Charytatywny w hotelu Interferie Medical Spa. „Rodzinnie i sportowo wolontariusze spędzą sobotę pełną rekreacyjnych propozycji dla całej rodziny. Ostatnią imprezą przed niedzielną pobudką będzie kolejna wyspiarska specjalność w programie Orkiestry. Podczas Kramu Rzeczy Dziwnych, w Hotelu Hampton by Hilton licytować można przedmioty, których nie znajdziecie w żadnym sklepie. Fanty na aukcję przekazują co roku mieszkańcy, znani i mniej znani. Zdarzają się wśród nich przedmioty oddane przez znanych podróżników, pisarzy, właścicieli firm, lokalne redakcje i wielu innych darczyńców.

W niedzielę orkiestra zagra oczywiście w pełnym składzie. Dzisiejszy happening n Placu Wolności będzie gorącą przygrywką do wielkiego koncertu, który tuż, tuż. Świnoujski sztab WOŚP zaprasza mieszkańców i gości do serca miasta, które staje się odtąd sercem orkiestry.

Maciej Napiórkowski

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Jeden komentarz

  1. Hey! Jedno z tych zdjęć, na których nie ma lokalsów politicalsów! Niebywałe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.