Strona główna / Lokalne / Oblodzone chodniki zmorą pieszych

Oblodzone chodniki zmorą pieszych

Wiele chodników w Świnoujściu pokrytych jest lodem. Mieszkańcy alarmują nas, że jest tak np. przy ul. Legionów, a także ulicy Kościuszki przy szkole. Narzekają na fatalny stan chodników. Nikt nie zadbał o to, aby odśnieżyć je na czas, przyszło ocieplenie, a zaraz po nim mróz i chodniki zamieniły się w lodowisko.

– Jestem starszą osobą. Muszę wyjść po zakupy na obiad. W moim wieku złamanie jest niebezpieczne – mówi pani Wiesława. – Chodniki są w bardzo złym stanie – dodaje.

Według wielu osób, chodniki nie są posypane ani piaskiem, ani solą. Przypominamy, że niedopełnienie obowiązku odśnieżania chodników, zagrożone jest karami. Właściciel lub zarządca musi liczyć się również z wypłaceniem odszkodowania i grzywny w przypadku gdy pieszy dozna obrażeń.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

6 komentarzy

  1. Koło parku zdrojowego i policji też nie jest za najlepiej nie da się iść taki lód też niczym nie posypane

  2. Cd komentarza: na zdjęciu widać po prawej stronie odlodzony pas chodnika tylko że wszystko jest rozdeptane, bo ludzie i tak poruszają się całą szerokością chodnika a zwłaszcza dzieci bo dla nich taki stan to przecież frajda jest.

  3. Przy szkole cały czas na bieżąco widać pana który skrobie ten lód posypują piaskiem, więc nie wiem o co kaman.Czytelniczko jest zima (bardzo krótka) i trzeba się liczyć z pewnymi utrudnieniami.Odpowiednie obuwie oraz balkonik ułatwi ci życie skoro jest tak stara.Po za tym ci co nigdy nie odkuwali lodu nie zdają sobie sprawy jak to jest czasochłonne i trudne.Troszke wyrozumiałości i cierpliwości.

  4. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Oblodzone chodniki nie są zmorą pieszych, tylko problemem nie do pokonania przez urzędniczych łbów.

  5. to co dzieje się na ulicach Świnoujścia to jakaś kpina! Czy tu nikt nie umie podejmiwać tak prostych decyzji?? Co to za miasto, które uważa się za kurort?? Wtyd dla urzędników, rządu za głupią ustawę i mieszkańców, którzy uwzają, że jak mają ubezpieczenie to nie ważne jaki będzie fuinał… może się uda (tekst specjalnie dwuznaczny)

    • Dobrze napisane, to jest skandal, żeby główne chodniki w centrum wyglądały jak ślizgawki dla dzieci,przejścia dla pieszych to katastrofa, zabrakło chęci czy mandatów w straży miejskiej? Panie prezydencie po co jechać aż do Heringsdorfu na lodowisko, skoro miasto zarządzane przez pana, to jedno wielkie lodowisko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.