Strona główna / Lokalne / Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy jednak w innej lokalizacji

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy jednak w innej lokalizacji

Budowa zakładu przeznaczonego dla najstarszych i chorych mieszkańców miasta jest priorytetem dla władz. Realizacja inwestycji ciągnie się jednak latami. Początkowo obiekt miał wybudować prywaty inwestor na działce zakupionej od miasta. Samorząd pozyskał teren od Lasów Państwowych. Wówczas prywatny inwestor wycofał się. Miasto podjęło decyzję o samodzielnej budowie ZPO na terenie w pobliżu szpitala miejskiego. Bliskość innej placówki medycznej, a przez to lekarzy i pielęgniarek przemawiał za tą lokalizacją.

ZPO powstanie jednak w pierwotnej lokalizacji – przy ulicy Bydgoskiej. Podyktowane to jest większą powierzchnią terenu i możliwości rozbudowy zakładu w przyszłości. Decyzję o zmianie lokalizacji podjął prezydent Janusz Żmurkiewicz. Zapoznał radnych ze szczegółami podczas ostatniej sesji rady.

  • W ciągu dwóch najbliższych tygodni prezydent Paweł Sujka z zespołem stworzy dokładny plan inwestycyjny, który określi, co powinno i musi się znajdować w obiekcie – mówi Żmurkiewicz. – To  umożliwi ogłoszenie przetargu na wykonanie projektu oraz budowę obiektu – dodaje prezydent.

W budżecie miasta zabezpieczono ok 7 mln zł na realizację inwestycji.

ZPO jest placówką stacjonarną – pośrednią między opieką szpitalną a pobytem pacjenta w środowisku domowym, czy w domu pomocy społecznej. Pobyt pacjentów  w zakładzie ma charakter okresowy. W razie potrzeby, konieczności lub ze względu na stan zdrowia czasokres może być wydłużony.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.