Strona główna / Lokalne / USC. Jubilaci z medalami od Prezydenta RP

USC. Jubilaci z medalami od Prezydenta RP

– Nie jest łatwo przez 50 czy 60 lat dotrzymać danego słowa. Wam się to udało. Jesteście Państwo wzorem dla młodszych pokoleń – mówił dziś prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz do siedmiu par małżeńskich, które obchodzą 50 i 60 – lecie Pożycia Małżeńskiego. Prezydent Janusz Żmurkiewicz wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane im przez Prezydenta RP.

A oto Jubilaci:

Państwo Anna i Józef Białeccy związek małżeński zawarli 3 września 1966 roku w Świerklanach (województwo śląskie).

Pan Józef Białecki od 1963 do 1975 roku pracował jako górnik w Kopalni Chwałowice w Rybniku. Następnie otrzymał delegację do Świnoujścia w celu nadzorowania budowy Sanatorium Uzdrowiskowego „Rybniczanka”. Był kierownikiem budowy, a po jej zakończeniu kierownikiem „Rybniczanki”, a następnie dyrektorem. Pani Anna Białecka pracowała w gastronomii i hotelarstwie.

Pan Józef był członkiem Kadry Polski w podnoszeniu ciężarów. W Świnoujściu był dwukrotnie mistrzem gry w ping ponga. Był również Przewodniczącym Stowarzyszenia Świnoujskie Towarzystwo Turystyczno-Uzdrowiskowe.

Państwo Białeccy mają 2 synów, 3 wnuczki i 1 wnuka.

Państwo Zofia i Lechosław Dawidowie. Oboje pochodzą z województwa łomżyńskiego i tam też się poznali. W 1956 roku, w Łomży, zawarli związek małżeński. Rok wcześniej, bo w 1955 roku, pan Lechosław podjął pracę w PPDiUR „ODRA” w Świnoujściu. W pierwszy dalekomorski rejs wypłynął na „Cyrance”. Związek małżeński zawarli w 1956 roku w Łomży.

Państwo Dawidowie obchodzą 60 -lecie pożycia małżeńskiego.

Pani Zofia przyjechała do Świnoujścia w 1957 roku. Razem z mężem zamieszkała w dzielnicy Warszów. Pracę rozpoczęła jako pielęgniarka w żłobku. Potem pracowała jako pielęgniarka środowiskowa w przychodni zdrowia. W 1966 roku pan Leszek, aby być bliżej swojej rodziny, zrezygnował z pływania i przeniósł się do Urzędu Morskiego, gdzie pracował jako kierownik jednostki hydrograficznej. Gdy dzieci były już dorosłe w 1984 roku wypłynął ponownie w rejs na „Tunku”. Państwo Dawidowie mają syna i córkę oraz pięcioro wnucząt, w tym trojaczki, którymi obdarowała ich córka Joanna. Obecnie wnuki Państwa Dawidów to już dorosłe osoby. Dwóch skończyło już studia i pracują, a trojaczki studiują w Poznaniu.

Państwo Danuta i Władysław Jastrzębiec-Kozłowscy zawarli związek małżeński 8 lutego 1964 roku w Świnoujściu.

Pan Władysław w latach 1961-1981 pracował w PPDiUR „ODRA” . W latach 1982-1999 był bosmanem. Obecnie jest licencjonowanym pracownikiem firmy ochroniarskiej „Secret”.

Pani Danuta zajmowała się wychowywaniem dzieci. Państwo Jastrzębiec-Kozłowska mają 2 dzieci, 5 wnuków.

Państwo Elżbieta i Kazimierz Kozłowscy związek małżeński zawarli 13 sierpnia 1966 roku w Międzyzdrojach.

Pan Kazimierz Kozłowski absolwent AWF, był nauczycielem i trenerem. Pracę dydaktyczno-wychowawczą rozpoczął w 1962 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Świnoujściu oraz Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzyzdrojach. Od 1971 roku był nauczycielem i zastępcą Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 7 w Świnoujściu. W latach 1981 – 1987 był dyrektorem, nauczycielem i instruktorem w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Świnoujściu. Od 1987 roku do 1992 był nauczycielem w Szkole Podstawowej Nr 7 w Świnoujściu.

W 1992 roku Pan Kazimierz przeszedł na emeryturę. Był przewodnikiem turystycznym.

Pani Elżbieta od 1961 roku, jako pracownik administracji państwowej, zatrudniona była w Miejskiej Radzie Narodowej w Chełmie. W 1965 roku rozpoczęła pracę w Międzyzdrojach, w Funduszu Wczasów Pracowniczych na stanowisku zastępcy Kierownika Domu Wczasowego. Następnie została pracownikiem Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. W roku 1971 zamieszkała z mężem w Świnoujściu. Tu pracowała w Szkole Podstawowej Nr 7 i w Liceum Medycznym na stanowisku sekretarza szkoły. Jako mistrz cukierniczy w 1992 roku rozpoczęła działalność gospodarczą, którą zakończyła wraz z przejściem na emeryturę w 2004 roku. Od 10 lat jest słuchaczem Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pani Elżbieta posiada uprawnienia instruktora łucznictwa. Prowadziła sekcję łuczniczą w MKS FALA w Międzyzdrojach. Była również opiekunem społecznym i przewodnikiem turystycznym w Świnoujściu.

Państwo Jadwiga i Józef Kowalscy związek małżeński zawarli 23 lutego 1963 roku w Gryficach. Pan Kowalski mieszka w Świnoujściu od 1960 roku, a pani Kowalska od 1968 roku. Pan Józef pracował w PPDiUR „ODRA”. W latach 1960-1994 roku – na stanowisku mechanika. Żona pracowała przez 3 lata jako sprzedawczyni w MHD. Syn urodzony w 1960 roku w Gryficach, skończył Wyższą Szkołę Morską w Szczecinie, wydział mechaniczny. Jest żonaty, ma jedną córkę. Wnuczka Katarzyna skończyła studia na Wydziale Technologii Żywienia.

Państwo Hanna i Henryk Wielgoszowie związek małżeński zawarli 20 sierpnia 1966 roku w Kaliszu Wielkopolskim. Do Świnoujścia przyjechali w 1966 roku. Pan Henryk pełnił służbę na okrętach desantowych Marynarki Wojennej, a po przejściu na emeryturę pływał na statkach floty handlowej. W późniejszych latach pracował w świnoujskich przedsiębiorstwach związanych z gospodarką morską.

Pani Hanna pracowała w świnoujskich szkołach jako nauczyciel wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjnej. Następnie przez wiele lat pracowała w sanatorium jako rehabilitant osób niepełnosprawnych.

Państwo Hanna i Henryk Wielgoszowie mają 2 córki i pięcioro wnucząt.

Państwo Marianna i Jerzy Zganiacz związek małżeński zawarli 4 czerwca 1966 roku w Świnoujściu. Ze Świnoujściem związani są od 1954 roku.

Pani Marianna Zganiacz pracowała w bazie zabiegowej w Świnoujściu jako pielęgniarka. Pan Jerzy był żołnierzem zawodowym w Marynarce Wojennej w Świnoujściu. Dochowali się trzech córek: Bernadety, Magdaleny i Marty oraz ośmioro wnucząt i dwóch prawnuków.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.