Strona główna / Lokalne / Są środki na wymianę pieców węglowych

Są środki na wymianę pieców węglowych

Mieszkańcy Świnoujścia chcący wymienić swój system grzewczy na bardziej ekologiczny mogą ubiegać się o pożyczkę na ten cel w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Pożyczka jest umarzalna w 50% w przypadku terminowej spłaty przez pożyczkobiorcę.    W praktyce oznacza to, że 50% kosztów wymiany pokrywa dotacja, a pozostałe 50% to niskooprocentowana pożyczka (2% w skali roku).

Wymiana źródła energii na ekologiczne to tylko jedna z wielu możliwości. WFOŚ przyznaje także środki na inne inwestycje z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby, takie jak:

  • budowa, przebudowa i modernizacja indywidualnych źródeł ciepła i wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii do produkcji ciepła lub/i chłodu,
  • wykorzystanie OZE do produkcji energii elektrycznej,
  • zakup pojazdów o napędzie elektrycznym,
  • ograniczenie negatywnego oddziaływania na stan powietrza i zdrowie mieszkańców azbestowych pokryć dachowych i innych materiałów wykonanych z azbestu, poprzez ich utylizację,
  • kompleksowe działania termomodernizacyjne,
  • budowa, przebudowa i modernizacja instalacji kanalizacyjnych i wodociągowych, w tym przyłączy i instalacji oczyszczania ścieków,
  • budowa systemów małej retencji.

–  Nabór wniosków rozpoczął się 16 stycznia i ma charakter ciągły ,tzn. do momentu wyczerpania przeznaczonej na ten cel puli środków– informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

Wszelkie informacje są udzielane pod numerem telefonu tel. 91 831 25 90-92, adres e-mail:prosument@wfos.szczecin.pl lub na stronie:
https://www.wfos.szczecin.pl/aktualnosci-pozyczki/1468-program-pozyczek-dla-osob-fizycznych-na-inwestycje-z-zakresu-ochrony-powietrza-wod-i-gleby-informacja-o-rozpoczeciu-naboru-wnioskow.html

Wnioski o pożyczkę można składać w  Punkcie Obsługi Programu Prosument i Osób Fizycznych w Szczecinie przy ul. Partyzantów 3/3.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Jeden komentarz

  1. a srodki na oplaty po modernizacji??????????????????????????????????????????????????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.