Strona główna / Lokalne / Platan Tower: Do wybudowania pozostało jeszcze 12. pięter

Platan Tower: Do wybudowania pozostało jeszcze 12. pięter

Trwa budowa najwyższego budynku w Świnoujściu. Przy skrzyżowaniu ulic Malczewskiego i Wojska Polskiego powstaje „Platan Tower”. Wybudowano już fundamenty i pierwszą kondygnację.

„Wieża” budynku będzie miała ponad 49 metrów wysokości. Na trzynastu piętrach zaplanowano lokale mieszkalne, na parterze znajdą się lokale usługowe, w podziemiu parking. Budynek – ze swoją formą, kształtem i estetyką – będzie stanowił zamknięcie kompozycyjne pierzei wzdłuż ul. Wojska Polskiego. Z uwagi na swoją wyjątkową wysokość powstający budynek będzie górował nie tylko nad całym osiedlem, ale i nad całym miastem, zaś z najwyższych pięter będzie się rozpościerał zapierający dech w piersiach widok na panoramę Świnoujścia i jego okolice.

Zobacz również

Międzyzdrojskie Czwartki Lekkoatletyczne – finał

Zakończyła się Wiosenna Edycja Międzyzdrojskich Czwartków Lekkoatletycznych w ramach Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego. Łącznie w trzech …

4 komentarze

  1. ZA to z góry będzie widok na patologiczny
    Platan

  2. Czy punkt widokowy na górze będzie dostępny dla mieszkańców i turystów?

  3. Fajna sprawa. Ale jakby wybudowac 24-ro pietrowiec, widok bylby jeszcze lepszy, az po Wolgast. To by bylo dopiero wejscie z grubej rury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.