Strona główna / Lokalne / Jak zachować się na stacji paliw? Samouczek

Jak zachować się na stacji paliw? Samouczek

W Świnoujściu jest sześć stacji paliw. Z racji przygranicznego położenia, kolejki zdarzają się niekiedy bardzo długie. W tym artykule postaramy się podpowiedzieć w jaki sposób zachować się na stacji paliw, aby nie utrudniać życia innym kierowcom.

  1. Zatankuj, zapłać i odjedź spod dystrybutora.

To generalna zasada obowiązująca na wszystkich stacjach paliw. Nie urządzamy sobie pogawędek przy dystrybutorze, nie rozmawiamy przez telefon. Hot doga i kawę możemy kupić po przeparkowaniu samochodu na parking przy stacji paliw. Niektóre stacje paliw przypominają już restauracje (przy. Shell i BP), lecz pamiętaj, że posiłek możesz zjeść po przeparkowaniu auta w takie miejsce aby zwolnić dystrybutor.

  1. Podaj numer dystrybutora, cenę i rodzaj paliwa.

Obsłudze stacji najczęściej wystarczy podanie numeru dystrybutora.  Nie wymagają od kierowców podania tych trzech rzeczy. Jeśli jednak nie chcemy zapłacić za innego kierowcę, warto pamiętać co tankowaliśmy i przy którym dystrybutorze.  Na dużych stacjach łatwo o pomyłkę np. BP na Warszowie jest 19 pomp. Pracownik stacji benzynowej to nie Duch Święty i nie musi wiedzieć, że przyjechałeś właśnie najnowszym modelem volvo.

  1. Nie myj całego auta przy dystrybutorze

Wiaderka z myjkami stoją niemal na wszystkich stacjach. Jednak służą wyłącznie do umycia reflektorów i szyb. Zdarzają się jednak kierowcy, którzy potrafią umyć całe auto i to przez 40 minut! Stacja benzynowa to nie myjnia. Poza tym mycie lakieru myjką do szyb może porysować lakier Twojego mercedesa.

  1. Po której stronie masz wlew paliwa?

Ilu kierowców pamięta po której stronie ma wlew paliwa? W niektórych samochodach przy wskaźniku poziomu paliwa znajduje się mała strzałeczka przypominająca, z której strony znajduje się wlew. Regułą jest też to, że europejskie samochody mają wlew paliwa z prawej strony, natomiast japońskie i koreańskie z lewej. Warto to pamiętać, aby nie jeździć od dystrybutora do dystrybutora.

  1. Tu zapłacisz sam, albo w okienku

Stacja 123 ma system płatności samoobsługowy lub przy okienku. Zasada tankowania jest prosta: albo samodzielnie płacisz za paliwo w dystrybutorze, albo należność uiszczasz w okienku. Jednak do sprzedawcy należy podjechać samochodem, a nie podchodzić. To znacznie skraca czas obsługi klienta stacji i umożliwia szybsze zatankowanie innym kierowcom.

 

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

2 komentarze

  1. Nigdy nie bede sie stosowal do tych zasad. Na zlosc wam zrobie.

  2. W końcu ktoś mądrze pisze, Stacja Paliw a nie benzynowa……..Fajnie gdyby ludzie szanowali innych i postępowali jak jest napisane wyżej…. sam nie raz porysowałem szybe po tym jak pewnie inny kierowca umyl wczesniej auto auto myjka… ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.