Strona główna / Lokalne / Reklamowy bałagan. Koniec z pstrokatymi reklamami i ogrodzeniami?

Reklamowy bałagan. Koniec z pstrokatymi reklamami i ogrodzeniami?

Świnoujscy urzędnicy chcą wziąć się poważnie za tysiące metrów kwadratowych banerów reklamowych, tablic i pstrokatych szyldów. Uporządkowane mają zostać także ogrodzenia. Wszystko po to, aby poprawić estetykę nadmorskiego miasta. Zanim jednak nowe przepisy wejdą w życie, urzędnicy zapytają mieszkańców o kierunek zmian w celu poprawienia ładu w przestrzeni miejskiej.

W okresie od  3 lutego   do 17 lutego   2017 roku  przeprowadzą konsultacje społeczne dotyczące zasad oraz  warunków sytuowania tablic i urządzeń reklamowych na terenie miasta. Przedmiotem konsultacji będą zasady oraz  warunki, a także zakres  i forma ograniczeń wprowadzania reklam w przestrzeni publicznej na terenie miasta.

Nowe przepisy mają dotyczyć szyldów reklamowych i nośników reklamy, a także kolorystyki i formy ogrodzeń w przestrzeniach publicznych. W większości miast  zasady reklamowe określają ile szyldów ma przypadać na jeden lokal usługowy, ich zagęszczenie, a także powierzchnię ekspozycyjną. Zmiany w Świnoujściu są potrzebne, bo gołym okiem widać narastający problem wizualnego bałaganu przestrzeni miejskiej.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

3 komentarze

  1. Właśnie pozostałości PRLu widać w tym mieście na każdym kroku. Pokazano b.trafnie tylko tzw.kropelkę w morzu. Niech nadzorujący zainteresują się możtakże ohydnymi tablicami co niektórych „reklamiarzy pokoi” którzy wywieszają (płacąc marne grosze za jedną tablicę ) a wieszają kilka gdzie się da w kierunku morza idąc. Dlaczego nikt tego nie sprawdza ??!!! WSTYD

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Żeby poprawić estetykę miasta, to najpierw zmieńcie inżyniera miasta, która jest totalnym bezguściem napawającym się szpetotą, a reklamę, to bym ściągnął z płotu wtedy, kiedy miasto przebije cenę, którą płaci mi reklamodawca co miesiąc.

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Każde tego typu zdjęcie jest świetnym dowodem jak Polacy, komuchy zdewastowali niegdyś urocze kamienice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.