Strona główna / Lokalne / Reklamowy bałagan. Koniec z pstrokatymi reklamami i ogrodzeniami?

Reklamowy bałagan. Koniec z pstrokatymi reklamami i ogrodzeniami?

Świnoujscy urzędnicy chcą wziąć się poważnie za tysiące metrów kwadratowych banerów reklamowych, tablic i pstrokatych szyldów. Uporządkowane mają zostać także ogrodzenia. Wszystko po to, aby poprawić estetykę nadmorskiego miasta. Zanim jednak nowe przepisy wejdą w życie, urzędnicy zapytają mieszkańców o kierunek zmian w celu poprawienia ładu w przestrzeni miejskiej.

W okresie od  3 lutego   do 17 lutego   2017 roku  przeprowadzą konsultacje społeczne dotyczące zasad oraz  warunków sytuowania tablic i urządzeń reklamowych na terenie miasta. Przedmiotem konsultacji będą zasady oraz  warunki, a także zakres  i forma ograniczeń wprowadzania reklam w przestrzeni publicznej na terenie miasta.

Nowe przepisy mają dotyczyć szyldów reklamowych i nośników reklamy, a także kolorystyki i formy ogrodzeń w przestrzeniach publicznych. W większości miast  zasady reklamowe określają ile szyldów ma przypadać na jeden lokal usługowy, ich zagęszczenie, a także powierzchnię ekspozycyjną. Zmiany w Świnoujściu są potrzebne, bo gołym okiem widać narastający problem wizualnego bałaganu przestrzeni miejskiej.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

3 komentarze

  1. Właśnie pozostałości PRLu widać w tym mieście na każdym kroku. Pokazano b.trafnie tylko tzw.kropelkę w morzu. Niech nadzorujący zainteresują się możtakże ohydnymi tablicami co niektórych “reklamiarzy pokoi” którzy wywieszają (płacąc marne grosze za jedną tablicę ) a wieszają kilka gdzie się da w kierunku morza idąc. Dlaczego nikt tego nie sprawdza ??!!! WSTYD

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Żeby poprawić estetykę miasta, to najpierw zmieńcie inżyniera miasta, która jest totalnym bezguściem napawającym się szpetotą, a reklamę, to bym ściągnął z płotu wtedy, kiedy miasto przebije cenę, którą płaci mi reklamodawca co miesiąc.

  3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Każde tego typu zdjęcie jest świetnym dowodem jak Polacy, komuchy zdewastowali niegdyś urocze kamienice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.