Strona główna / Lokalne / Halo redakcja. Czytelnicy dzwonią do nas!

Halo redakcja. Czytelnicy dzwonią do nas!

Wiesz o czymś ważnym? Chciałbyś, aby reporterzy portalu swinoujskie.info zajęli się Twoim problemem? Masz pytania do redakcji? Napisz do nas na adres: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń: 510 555 524. W mijającym tygodniu Czytelnicy dzwonili z następującymi problemami.

#1 Jestem kuracjuszem. Jeśliśmy ostatnio kolację w jednym z obiektów Uzdrowiska Świnoujście. Razem ze mną inni Polacy. Zwróciłem jednak uwagę, że jeden ze stołów był inaczej nakryty. Oprócz talerzy stały lampki na wino i zapalona świeca. Jak się okazało – w ten sposób jedzą kolację Niemcy. Nie jestem uprzedzony, lecz tak być nie powinno, że w państwowym uzdrowisku robi się dwie kategorie gości dzieląc Polaków i Niemców. Nie godzę się na takie praktyki. Polacy powinni dbać o swoją godność, a do takich sytuacji nie powinno dochodzić.

#2 Jestem mieszkańcem ulicy Barlickiego. Mieszkam w mieszkaniu komunalnym zarządzanym przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczęto u mnie remont. Zostałem pozbawiony kuchni. Mija kolejny miesiąc, a po firmie, która wykonywała prace nie ma ani śladu. Nie mam możliwości zjedzenia ciepłego posiłku, a ZGM każe mi płacić normalną stawkę czynszu. Czy to normalne, aby człowiek mieszkał kolejny miesiąc niemal na placu budowy?!

#3 Dzwonię w imieniu wielu rodzin z małymi dziećmi. Jestem babcią 4-latka. Chciałam poruszyć problem cen biletów w świnoujskim kinie. Są stanowczo za wysokie. Przykładowo, gdy idę do kina z dwójką maluchów, to muszę zapłacić 60 złotych, bo bilety bezpłatne przysługują tylko dzieciom do 3 roku życia. A co takie 4-letnie dziecko zrozumie nawet z bajki. Jeśli kino chce pozostać przyjazne dla rodzin, powinno pomyśleć o wprowadzeniu tańszych biletów.

#4 Czytałem w poprzednim wydaniu gazety o tym, że kierowcy nie gaszą silników na promie. Ja jednak chcę poruszyć inny problem – stania w kolejce do promu w otoczeniu samochodów z włączonymi silnikami. To przeważnie młodzi ludzie. Ja proponuję, aby otworzyli okno i spróbowali pooddychać spalinami, a najlepiej to niech usiądą przy rurze wydechowej. Proszę, aby ŻŚ na telebimach oprócz komunikatów oprócz nie pozostawianiu luk w kolejce, napisała prośbę o wyłączenie silników w autach oczekujących na prom.

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    W tym uzdrowisku, to równo liżą Germański rów.

  2. Widac kuracjusz to elektorat pis. Nie moze zrozumiec ,ze aby panstwowe uzdrowisko przetrwalo musi byc inny standard obslugi dla klienta z Niemiec (pewnie tak sie podpisuje umowy z niemiecka kasa chorych) , a pan kuracjusz niech zapyta nfz albo nie przyjezdza tu do Nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.