Strona główna / Lokalne / Halo redakcja. Czytelnicy dzwonią do nas!

Halo redakcja. Czytelnicy dzwonią do nas!

Wiesz o czymś ważnym? Chciałbyś, aby reporterzy portalu swinoujskie.info zajęli się Twoim problemem? Masz pytania do redakcji? Napisz do nas na adres: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń: 510 555 524. W mijającym tygodniu Czytelnicy dzwonili z następującymi problemami.

#1 Jestem kuracjuszem. Jeśliśmy ostatnio kolację w jednym z obiektów Uzdrowiska Świnoujście. Razem ze mną inni Polacy. Zwróciłem jednak uwagę, że jeden ze stołów był inaczej nakryty. Oprócz talerzy stały lampki na wino i zapalona świeca. Jak się okazało – w ten sposób jedzą kolację Niemcy. Nie jestem uprzedzony, lecz tak być nie powinno, że w państwowym uzdrowisku robi się dwie kategorie gości dzieląc Polaków i Niemców. Nie godzę się na takie praktyki. Polacy powinni dbać o swoją godność, a do takich sytuacji nie powinno dochodzić.

#2 Jestem mieszkańcem ulicy Barlickiego. Mieszkam w mieszkaniu komunalnym zarządzanym przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Przed świętami Bożego Narodzenia rozpoczęto u mnie remont. Zostałem pozbawiony kuchni. Mija kolejny miesiąc, a po firmie, która wykonywała prace nie ma ani śladu. Nie mam możliwości zjedzenia ciepłego posiłku, a ZGM każe mi płacić normalną stawkę czynszu. Czy to normalne, aby człowiek mieszkał kolejny miesiąc niemal na placu budowy?!

#3 Dzwonię w imieniu wielu rodzin z małymi dziećmi. Jestem babcią 4-latka. Chciałam poruszyć problem cen biletów w świnoujskim kinie. Są stanowczo za wysokie. Przykładowo, gdy idę do kina z dwójką maluchów, to muszę zapłacić 60 złotych, bo bilety bezpłatne przysługują tylko dzieciom do 3 roku życia. A co takie 4-letnie dziecko zrozumie nawet z bajki. Jeśli kino chce pozostać przyjazne dla rodzin, powinno pomyśleć o wprowadzeniu tańszych biletów.

#4 Czytałem w poprzednim wydaniu gazety o tym, że kierowcy nie gaszą silników na promie. Ja jednak chcę poruszyć inny problem – stania w kolejce do promu w otoczeniu samochodów z włączonymi silnikami. To przeważnie młodzi ludzie. Ja proponuję, aby otworzyli okno i spróbowali pooddychać spalinami, a najlepiej to niech usiądą przy rurze wydechowej. Proszę, aby ŻŚ na telebimach oprócz komunikatów oprócz nie pozostawianiu luk w kolejce, napisała prośbę o wyłączenie silników w autach oczekujących na prom.

Zobacz również

Rozpoczyna się rejestracja szczepień dla seniorów 80+. Co warto wiedzieć?

W piątek (15 stycznia 2021 roku) w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły rozpocznie się rejestracja …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    W tym uzdrowisku, to równo liżą Germański rów.

  2. Widac kuracjusz to elektorat pis. Nie moze zrozumiec ,ze aby panstwowe uzdrowisko przetrwalo musi byc inny standard obslugi dla klienta z Niemiec (pewnie tak sie podpisuje umowy z niemiecka kasa chorych) , a pan kuracjusz niech zapyta nfz albo nie przyjezdza tu do Nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.