Strona główna / Lokalne / Halo redakcja. Telefony od Czytelników

Halo redakcja. Telefony od Czytelników

Wiesz o czymś ważnym? Chciałbyś, aby reporterzy portalu swinoujskie.info zajęli się Twoim problemem? Masz pytania do redakcji? Napisz do nas na adres: redakcja@swinoujskie.info lub zadzwoń: 510 555 524. W mijającym tygodniu Czytelnicy dzwonili z następującymi problemami.

#1 Przy ulicy Hołdu Pruskiego jeden z mieszkańców pali w piecu prawdopodobnie odpadkami. Gęsty, czarny i gryzący dym utrudnia oddychanie. Mam męża astmatyka. Ten problem jest bardzo dokuczliwy. Będę w tej sprawie dzwonić do straży miejskiej, jednak może właściciel zreflektuje się po przeczytaniu tej informacji i przestanie palić odpadkami.

#2 Miasto bardzo ładnie wyglądało przyozdobione świątecznymi lampkami. Chciałam jednak zwrócić uwagę, że demontując dekoracje zapomniano o kilku na pl. Wolności. Świąteczne lampki zamontowane są wciąż na latarniach.

#3 Chciałem zwrócić uwagę kierowcom zjeżdżającym z promu. Zdarzyło mi się, że na sygnalizatorze nie paliło się światło czerwone. Kierowcy więc jechali nie ustępując pierwszeństwa autom zjeżdżającym z promu.

#4 Chcę poskarżyć się na kierowcę busa jadącego ze Świnoujścia do Szczecina wyruszającego o godzinie 8:30. Bus miał  jechać przez Jarszewko. Kierowca mając rezerwację do tej konkretnej miejscowości, ominął ją. Miało tam wysiąść 13-letnie dziecko na które czekał starszy brat. Kierowca pojechał inną trasą, a dziecko wysadził 15 km dalej.  Jestem zszokowana, że dorosły mężczyzna mógł tak lekkomyślnie postąpić.

#5 Na plaży przy Wiatraku leżą kilogramy wodorostów. Przyjdzie wiosna i zacznie to gnić, czy nie można tego usunąć?

 

 

Zobacz również

Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka już w najbliższą niedzielę!

„Nie możemy się doczekać na wspólną zabawę, która rozpocznie się o godzinie 13:00 w naszej Muszli Koncertowej. …

Jeden komentarz

  1. 〘〜16㎐ 〙

    ☞#5 – Te kilogramy wodorostów, to „Kidzina”.
    ❝Kidzina stanowi siedlisko przyrodnicze chronione w sieci Natura 2000. Jest siedliskiem nietrwałym – jest niszczone przez fale morskie, zwłaszcza podczas szkwałów i sztormów. Ostatecznie jest niszczone przez zimowy wysoki stan wody. Na plażach rekreacyjnych szczątki organiczne tworzące siedlisko kidziny są traktowane jak odpady i usuwane.
    Te same mechanizmy, które powodują zbieranie się naturalnej kidziny mogą skutkować zbieraniem się wraz z nią rozmaitych odpadów, zwłaszcza plastikowych. Zarówno odpady, jak i ich mechaniczny zbiór mogą powodować degradację siedliska. Część gatunków charakterystycznych dla tego siedliska to rośliny zagrożone w Polsce lub tu zaginione.❞

    Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kidzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.