Strona główna / Lokalne / Biegający po Świnoujściu pies uciekł z Poczdamu. Wcześniej był na Białorusi!
Foto: Anna Milkiewicz

Biegający po Świnoujściu pies uciekł z Poczdamu. Wcześniej był na Białorusi!

Historia suczki biegającej od kilku dni po Świnoujściu i za nic w świecie nie dającej się schwytać jest interesująca. Lolę rozpoznało na zdjęciach małżeństwo z Poczdamu. Jak się okazało, uciekła ludziom, którzy adoptowali ją w Niemczech. Tam trafiła ze schroniska dla zwierząt w Białorusi.

– W trakcie załatwiania wszystkich formalności, gdzie była szczepiona i czipowana, uciekła niestety i tak biega już kilka miesięcy. Powstała mapa miejscowości w których była widziana. Prosimy mieszkańców, aby informowali nas i miejscu w którym widziano suczkę – opowiada Beata Kastrau z Fundacji Animals Przystań Świnoujście.

Trzy dni temu psina leżała w parku. Wyglądała na zmęczoną i w złym stanie. Zaczęto ją dokarmiać dwa razy dziennie. Po przekroczeniu 50 metrów natychmiast podrywała się do ucieczki.

– Chcieliśmy wzbudzić w niej choć odrobinę zaufania, by za jakiś czas podjąć próbę złapania. Niestety od wczoraj jedzenie nie znika i nikt z nas już jej nie widział – opowiadają wolontariusze.

Stąd apel i prośba, dzwońcie jeżeli widzieliście psa, serce się kraje nad jej losem 883 921 782, 570 287 167 (Proszę nie próbować jej samodzielnie łapać, nie zaczepiać)

 

Zobacz również

Polsko-Ukraiński Dzień Dziecka już w najbliższą niedzielę!

„Nie możemy się doczekać na wspólną zabawę, która rozpocznie się o godzinie 13:00 w naszej Muszli Koncertowej. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.