Strona główna / Lokalne / Biegający po Świnoujściu pies uciekł z Poczdamu. Wcześniej był na Białorusi!
Foto: Anna Milkiewicz

Biegający po Świnoujściu pies uciekł z Poczdamu. Wcześniej był na Białorusi!

Historia suczki biegającej od kilku dni po Świnoujściu i za nic w świecie nie dającej się schwytać jest interesująca. Lolę rozpoznało na zdjęciach małżeństwo z Poczdamu. Jak się okazało, uciekła ludziom, którzy adoptowali ją w Niemczech. Tam trafiła ze schroniska dla zwierząt w Białorusi.

– W trakcie załatwiania wszystkich formalności, gdzie była szczepiona i czipowana, uciekła niestety i tak biega już kilka miesięcy. Powstała mapa miejscowości w których była widziana. Prosimy mieszkańców, aby informowali nas i miejscu w którym widziano suczkę – opowiada Beata Kastrau z Fundacji Animals Przystań Świnoujście.

Trzy dni temu psina leżała w parku. Wyglądała na zmęczoną i w złym stanie. Zaczęto ją dokarmiać dwa razy dziennie. Po przekroczeniu 50 metrów natychmiast podrywała się do ucieczki.

– Chcieliśmy wzbudzić w niej choć odrobinę zaufania, by za jakiś czas podjąć próbę złapania. Niestety od wczoraj jedzenie nie znika i nikt z nas już jej nie widział – opowiadają wolontariusze.

Stąd apel i prośba, dzwońcie jeżeli widzieliście psa, serce się kraje nad jej losem 883 921 782, 570 287 167 (Proszę nie próbować jej samodzielnie łapać, nie zaczepiać)

 

Zobacz również

Plażowy „potwór” posprząta plażę po turystach-śmieciarzach

Tereny kąpieliska w Świnoujściu sprzątane są przez specjalistyczny sprzęt który przesiewa i oczyszcza piasek z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.