Strona główna / Lokalne / Nie udał się przewrót w Radzie Miasta. Agatowska pozostała. Mrozek na miejsce Teterycza

Nie udał się przewrót w Radzie Miasta. Agatowska pozostała. Mrozek na miejsce Teterycza

Wtorkowa sesja Rady Miasta Świnoujścia była bardzo zaskakująca. Chociaż miała być poświęcona wyłącznie zmianom w oświacie, nieoczekiwanie radni Grupy Morskiej, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie prezydium rady.

Radny Andrzej Mrozek (PIS) wyszedł z wnioskiem, aby przed odwołaniem powołać trzeciego wiceprzewodniczącego. Po kilkunastu minutach rada 11 głosami “za” wybrała tegoż.

Według zamysłu wnioskodawców, głównym celem miało być pozbawienie Joanny Agatowskiej (SLD) oraz Ryszarda Teterycza (SLD) sprawowanych funkcji.

Zaskoczeniem dla wielu był wynik głosowania o odwołanie Joanny Agatowskiej  (SLD) z funkcji przewodniczącej. 10 radnych było za odwołaniem i tyle samo przeciw. To oznacza, że jeden z radnych zagłosował przeciw intencjom własnego klubu. W ten sposób J. Agatowska (SLD) pozostała na swojej funkcji.

Stanowisko opuścił za to Ryszard Teterycz (SLD). Jego miejsce w radzie zajął Andrzej Mrozek (PIS).

Dariusz Śliwiński  (PO) po głosowaniu w dalszym ciągu będzie zajmował funkcję wiceprzewodniczącego.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

6 komentarzy

  1. P Andrzeju – na starość się panu coś odmieniło? Wstyd

  2. Haha no ładnie PO brata się z PISem ciekawe co na to powie Schetyna i Kaczyński…

  3. Gratuluję Panie Andrzeju super

  4. Sprawa jasna Agatowska niewygodna to ją zgnębić ale efekt waszej nagonki na tą Panią będzie całkiem inny po prostu zyskała w oczach mieszkańców a wy stojący za dewastacją miasta tracicie nikt już wam nie ufa Dzięki waszym akcjom odkryliście swoją prawdziwą twarz i jeśli ta Pani będzie kandydować na prezydenta to ma mój głos i sądzę że wielu mieszkańców analizujących tą sytuację także.

  5. Zasadnicze pytanie dlaczego tak nagle pojawił się pomysł odwołania prezydium rady(a raczej Pani Agatowskiej) przez radnych Grupy Morskiej, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości ?Czym ta Pani tak bardzo naraziła się radnym tych klubów skoro do nie dawna nie mieli zastrzeżeń?Nie trzeba być Sherlockiem Holmesem aby dostrzec że Pani Agatowska wraz z klubem SLD wnioskowała za tym aby wszelkie uzgodnienia odnośnie planowanej inwestycji o nazwie TERMINAL KONTENEROWY były bardziej transparentne aby miasto jak i jego mieszkańcy czerpiący profity z turystyki na tym nie stracili.Właśnie ten głos obrony nie podoba się radnym z klubów wnioskujących za odwołaniem Pani Agatowskiej tylko nasuwa się pytanie do radnych w/w klubów po czyjej stronie stoicie mieszkańców czy azjatyckich koncernów?czemu wam na tym tak bardzo zależy? Pani Elu z PO mniej pieniędzy mieszkańca to mniej zabawek kupionych w sklepie.Panie Śliwiński plaża z widokiem na kontenery to mniej kuracjuszy pełnopłatnych(takich ceni Pan najbardziej prawda?) itp. Mieszkańcy nie wierzcie w miejsca pracy bo takie terminale są w pełni zautomatyzowane a u nas i pensje będą marne..Mam tylko nadzieję że wyborcy zanim powtórnie na was zagłosują pięć razy się zastanowią czy warto.Komentarz napisał marynarz znający temat kontenerów i terminali a nie gryzipiórek nie znający tematu.

  6. Admin nie przesadzaj moźe jeszcze zamach stanu jak pisiory

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.