Strona główna / Lokalne / Flota Świnoujście rozpoczyna sezon. Pierwszy mecz w sobotę!

Flota Świnoujście rozpoczyna sezon. Pierwszy mecz w sobotę!

Po 104 dniach przerwy piłkarze wracają na boiska grać o stawkę. Na początek Puchar Polski. W V rundzie szczebla okręgowego Flota spotka się z Vinetą Wolin. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę na głównej płycie stadionu w Świnoujściu, a rozpocznie o godzinie 14:00.

Mecz ten mieć będzie dodatkowy smak. Spotkają się w nim przecież dwa obecnie najmocniejsze zespoły na wyspach. Aktualnie o trzy klasy wyżej gra Vineta i to ona będzie faworytem tego meczu. Ma w składzie między innymi braci Adama i Adriana Nagórskich oraz doskonale nam znanego Marka Niewiadę. Ale jeśli chodzi o nazwiska, to przecież Flota nie jest gorsza, ma nawet więcej zawodników z centralną przeszłością. Jednak ligowe obycie drużyny przemawia za gośćmi.
Vineta była w poprzednim sezonie rewelacją III ligi. Jako beniaminek zajęła pierwszą pozycję i walczyła w barażach o awans do II ligi z Odrą Opole. Nie wytrzymała jednak presji meczu u siebie i przegrała go 0-2. W rewanżu był remis 1-1, ale to oczywiście nie wystarczyło. Teraz idzie gorzej, nikt już wolinian nie bagatelizuje. Aktualnie z 20 punktami na trzynastej pozycji. Przewaga nad strefą spadkową w miarę spokojna – 4 punkty. Przypomnijmy, że Flota jest liderem klasy okręgowej Szczecin-Północ.
Vineta – podobnie jak pozostali trzecioligowcy – dopiero rozpoczyna udział w Pucharze Polski. Flota ma już za sobą dwa mecze (powinny być trzy, ale w IV rundzie trafiła wolny los). Przypomnijmy, że pokonała 5-2 Iskrę Golczewo i 5-0 Orła Łożnica.
W V rundzie uczestniczą trzy zespoły z III ligi, cztery z czwartej, pięć z wyższej okręgówki, trzy z niższej (oprócz Floty są to Iskierka Szczecin i Polonia Giżyn) oraz jeden z A klasy (Jedność Przewłoki).
Jak każda pucharowa potyczka, w sobotnim meczu będzie musiał być wyłoniony zwycięzca, w razie potrzeby dogrywka i ewentualnie rzuty karne. Zwycięzca awansuje do następnej rundy (spotka się tam ze zwycięzcą meczu Iskierka – Hutnik Szczecin), a jeśli przejdzie i tę przeszkodę – awansuje do ćwierćfinału wojewódzkiego, w którym będą uczestniczyć po cztery zespoły z okręgu koszalińskiego i szczecińskiego. Dopiero zwycięzca szczebla wojewódzkiego będzie grał na szczeblu centralnym.
Dla obydwóch zespołów będzie to ostatni sprawdzian przed rundą rewanżową w lidze. Vineta rozpocznie ją już za tydzień wyjazdem do Chwaszczyna, natomiast Flota 18 marca pojedzie do Gryfic. Zapraszamy wszystkich na mecz o Puchar Polski, zwłaszcza że prognozy meteorologiczne są bardzo zachęcające.

Waldemar Mroczek

 

 

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

Jeden komentarz

  1. Mieszkaniec Warszowa

    Brawo Panowie, Jesteśmy z WAMI !!!! Flooota Flooota !!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.