Strona główna / Lokalne / Polała się krew „spoKREWnionych służbą”

Polała się krew „spoKREWnionych służbą”

Policjanci w Świnoujściu oddawali honorowo wczoraj krew, pamiętając o Żołnierzach Wyklętych. Działania te wpisują się w ogólnopolską akcję honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą”, której patronuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

3 lutego 2011 roku Sejm RP ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ogólnopolska akcja „spoKREWnieni służbą”, nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, ma na celu upamiętnienie i oddanie hołdu żołnierzom – bohaterom zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie Niepodległości Polski. Krew jest bezcennym darem w czasie pokoju, równie bezcennym jak ofiarna walka Żołnierzy Wyklętych o niepodległość.

W szeregach Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu jest wielu honorowych krwiodawców, którzy regularnie oddają krew potrzebującym. Oddając 1 marca krew, oprócz wsparcia chorych i ofiar wypadków, oddali hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze oddali blisko 4 litry bezcennego daru życia.

Akcja, choć w głównej mierze mobilizująca wszystkich mundurowych, stwarza również możliwość dla wszystkich tych, którzy oddając krew, chcieliby pomóc innym.

Do akcji trwającej w dniach od 1 do 31 marca br. może przyłączyć się każdy z nas. Policjanci zachęcają do udziału w zbiórce krwi także innych mieszkańców Świnoujścia. Takie wspólne działania dają poczucie integracji wokół idei krwiodawstwa. Pamiętajmy, że nasza krew jest bezcennym, często jedynym darem ratującym zdrowie i życie.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

 

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.