Strona główna / Lokalne / Ranking warunków mieszkaniowych: Świnoujście zaraz za Sopotem

Ranking warunków mieszkaniowych: Świnoujście zaraz za Sopotem

Ranking, który przeprowadził popularny portal RynekPierwotny.pl  opiera się na danych GUS-u i dotyczy polskich miast liczących powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Dla wszystkich analizowanych miast, obliczono liczbę mieszkań (tzn. lokali i domów) na 1000 osób oraz powierzchnię użytkową mieszkania w przeliczeniu na jedną osobę. W pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się kolejno Sopot, Świnoujście, Warszawa, Zakopane, Wrocław, Piaseczno,Kołobrzeg, Józefów, Marki i Poznań.

Stolica zachodniopomorskiego województwa – Szczecin – zajęła 31 miejsce.

Cieszymy się z wyników rankingu ,tym bardziej ,że Świnoujście poprawiło swoją pozycję ,awansując z  ubiegłorocznego ,piątego miejsca, na drugie miejsce w kraju, zaraz za Sopotem  – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia –  Ten bardzo dobry wynik jest efektem wieloletnich działań proinwestycyjnych miasta , które zaowocowały budową wielu nowych obiektów mieszkalnych, w tym także komunalnych. Mamy nadzieję ,że podejmowane aktualnie  działania związane z budownictwem czynszowym, komunalnym pozwolą wkrótce rozwiązać na stałe problem mieszkaniowy w mieście.

Świnoujście jest jednym z niewielu miast w Polsce, które inwestuje w budownictwo komunalne   i socjalne. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat powstały 3 nowe bloki z ponad 60 mieszkaniami komunalnymi oraz socjalnymi. Aktualnie miasto skupia się i przygotowuje się do budowy mieszkań w ramach programu społecznego budownictwa czynszowego oraz budowy mieszkań komunalnych .

Samo budownictwo na wynajem ma wypełnić lukę na rynku mieszkaniowym. Skierowane będzie do osób o zarobkach na średnim poziomie, które nie mają szans na mieszkanie komunalne ze względu na zbyt wysokie dochody i dla których stawki na rynku komercyjnym są nie do przeskoczenia.

Pierwszy budynek czynszowy ma powstać przy ulicy Steyera. Na łącznej powierzchni ok. 2,7 tys. m2 powstanie około  50 mieszkań wraz z komórkami, miejscami postojowymi podziemnymi i naziemnymi, rowerownią oraz windą. Mieszkania nie będą sprzedawane najemcom, lecz na zawsze pozostaną w zasobach gminy.  Obok powstanie budynek komunalny, również liczący około 50 mieszkań. Prace budowlane mają ruszyć w lipcu 2017 roku i zakończyć w grudniu 2018 roku. Oprócz tego miasto złożyło wniosek aplikacyjny i podpisało list intencyjny w ramach programu rządowego Mieszkanie Plus. W jego ramach może powstać kolejnych 200 mieszkań.

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.