Strona główna / Lokalne / „UKŁAD”*  objął władzę! 
Nadzwyczajna sesja rady. Elżbieta Jabłońska (PO) odczytuje właśnie wynik głosowania w sprawie odwołania Joanny Agatowskiej (SLD) z funkcji przewodniczącej. Foto: Robert Ignaciuk

„UKŁAD”*  objął władzę! 

I stało się! Podczas kolejnej nadzwyczajnej sesji rady miasta, która odbyła się w poniedziałek 6 marca, z funkcji przewodniczącej rady miasta odwołano Joannę Agatowską.  Wybrano także nowe prezydium, złożone z przedstawicieli klubów PO, PIS i Grupy Morskiej.

Przypomnijmy, do pierwszej  nieudanej próby zmiany w prezydium rady miasta doszło 2 marca.  Joanna Agatowska na stanowisku pozostała kilka godzin dłużej dzięki dwóm radnym spoza SLD, którzy byli przeciw jej odwołaniu.

Kilka godzin po nieudacznej  próbie, wnioskodawcy reprezentujący 12 radnych,  złożyli kolejny wniosek. W poniedziałek zwołano sesję nadzwyczajną, podczas której doszło do kolejnego głosowania – nad odwołaniem obecnej przewodniczącej radnej Agatowskiej i odwołaniem z funkcji zastępcy przewodniczącego Dariusza Śliwińskiego (na sam wniosek Śliwińskiego).

Tajne czy nie tajne?

Podczas sesji doszło do zamieszania związanego z głosowaniem tajnym. Radni Grupy Morskiej, Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości (za wyjątkiem Andrzeja Staszyńskiego) pokazali do kamer wypełnioną kartę do głosowania. Ten ostatni, zamiast pokazywać kartę, złożył ją na pół. Za odwołaniem Agatowskiej zagłosowało 12 radnych. Przeciw 9.

Zaskoczony Śliwiński

W kolejnym głosowaniu, po procedurze odwołania z funkcji wiceprzewodniczącego Śliwińskiego ( na jego wniosek) przystąpiono do głosowania nad nowym  przewodniczącym rady.  Do tej funkcji zgłoszono tylko jedna kandydaturę…  radnego Śliwińskiego. Ten udał nawet teatralnie… zaskoczenie taką propozycją. Po kilkunastu minutach głosami  12 radnych,   nowym przewodniczącym rady został Dariusz Śliwiński.  Chwilę po głosowaniu Elżbieta Jabłońska wręczyła swojemu koledze bukiet czerwonych róż.

Na zastępców przewodniczących wytypowano Jacka Jurkiewicza (PiS) oraz Zdzisława Merchelskiego (Grupa Morska).

Do trzech razy sztuka?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ze względu na podejrzenie złamania zasady tajności głosowania (pieszemu o tym więcej na stronie 4) wojewoda może uchylić uchwałę o odwołaniu Joanny Agatowskiej.  Czy dojdzie wtedy do trzeciej próby?

Nowemu prezydium życzymy mądrości.  Do wyborów samorządowych pozostało jeszcze sporo czasu- oby ten okres nie był dla naszego miasta stracony.

* Podczas konferencji prasowej, tuż po sesji nadzwyczajnej zwołanej przez kluby PO, PIS i Grupę Morską, radni poinformowali, że kluby nie działają w „koalicji”.  Radna Elżbieta Jabłońska  stwierdziła, że  kluby będą działać… w układzie.

 

Zobacz również

Na ferie. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i …

13 komentarzy

 1. Radni, którzy nie ufają sobie nawzajem. Czy – wyborcy im ufacie? Chcecie wybrać ich znów? Powodzenia zatem!

 2. Jak nazywał się układ komunistów z SLD

 3. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  „Nocna zmiana” w dzień.

 4. Wszędzie są układy własnie wczoraj pokazali wybierajac Tuska …

 5. Anna Jackowska

  Najgorszy element w tym mieście – PO

 6. Fakt. To wyglądało jak CIAMAJDAN. Nic wiecej

 7. Pokazywali karty bo sobie na wzajem nie ufają więc jak tacy ludzie którzy knują między sobą mogą podejmować istotne decyzje odnośnie miasta.Tytko idiota im uwierzy osoba myśląca poszpera w necie i zobaczy ilu z bezradnych ma powiązania z portem.

 8. beka z „zaskoczonego” śliwińskiego

 9. Aśka przestań płakać miej trochę honoru i przymnij przegraną z twarzą .

 10. komuszki nie mogą pogodzić się z przegraną i wyją bo uważają się za „geniuszy”

 11. PO-PIS. Zapamiętamy to!

 12. pani Jablonska jak zwykle się ośmieszyła

 13. Śmiech na sali. Co to za tajne głosowanie skoro wszyscy widzieli jak radni ” ukladni” głosują. Denerwuje mnie brak profesjonalizmu w naszej radzie. Głosowanie nie powinno być ważne. Zwykły śmiertelnik, który ma trochę oleju w głowie to wie. Swoją drogą, kto wpadł na tak idiotyczny pomysł. Mam swoje typy……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.