Strona główna / Lokalne / [SONDA] Mieszkańcy: Urząd Morski powinien posprzątać plażę po sztormie

[SONDA] Mieszkańcy: Urząd Morski powinien posprzątać plażę po sztormie

Kilkumetrowe góry wodorostów wyrzucił na plażę na Warszowie ostatni sztorm i przypływ. To co cieszy poszukiwaczy bursztynów, martwi mieszkańców prawobrzeżnej dzielnicy. – Rzadko zdarzają się takie sztormy. Nie ma co liczyć, że przyjdzie drugi i zabierze to co przyniósł poprzedni – mówi pani Helena. Trzeba trochę pomóc przyrodzie i posprzątać ten bałagan. Za 8 dni przyjdzie wiosna, zaczną przyjeżdżać weekendowi turyści, pora to usunąć – mówi mieszkanka.

Kilka dni temu pisaliśmy, że Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie stoi na stanowisku, że wodorosty stanowią siedlisko przyrodnicze chronione w sieci Natura 2000.

– Bzdura! Szkoda, że ta sama instytucja nie jest taka konsekwentna, gdy wycina się setki drzew – zauważa pani Helena. – Niech idzie w świat informacja, że plaża w Świnoujściu jest cała zasypana wodorostami. Zobaczymy kto przyjedzie latem na wakacje – dodaje potakując przekornie.

 

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

Jeden komentarz

  1. Mieszkańcy Warszowa niech się sami wezmą do roboty !!!
    O kiedy to Urząd Morski jest od sprzątania plaż ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.