Strona główna / Lokalne / Remontowy zawrót głowy. Sprawdź, które ulice będą zamknięte na czas modernizacji

Remontowy zawrót głowy. Sprawdź, które ulice będą zamknięte na czas modernizacji

Największą inwestycją drogową będzie przebudowa ulicy Wojska Polskiego. Już trwa inwentaryzacja wszystkich drzew. Rozpoczęcie prac planowane jest w II połowie 2017 roku, a zakończenie jesienią 2018 r. Zamknięcie ulicy spowoduje kłopoty komunikacyjne, ale urzędnicy zapowiedzieli organizację sprawnych objazdów.

Oprócz modernizacji ulicy Wojska Polskiego, w tym roku prace będą prowadzone także na innych ulicach. Na ulicy Łęgowej zostaną wymienione płyty drogowe. Na ul. Ogrodowej do skrzyżowania z Warzywną będą położone płyty drogowe. Na ul. Szmaragdowej (od Sąsiedzkiej do Zalewowej) zostanie przebudowana jezdnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Na ul. Promowej, Polnej i Brzozowej drogowcy położą płyty. Podobnie będzie na fragmencie ulicy Szantowej, Sztormowej i Osadników Wojskowych.

Duży remont czeka także ulicę  Markiewicza. Tam zostanie przebudowana jezdnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie.  Identyczny zakres prac będzie wykonany na ul. Toruńskiej, Trentowskiego i Kościuszki . Modernizacja obejmie także dziurawą jak ser ulicę Roosvelta.

Na ul. Wrzosowej zostaną ułożone płyty drogowe, na Białoruskiej zostanie położona kostka brukowa, na łącznik pomiędzy ul. Sztormową i Odrzańską doczeka się nowych płyt.

Mieszkańcy ulic Gdańskiej i Małopolskiej będą w tym roku cieszyć się z nowych chodników. Nową nawierzchnię i chodnik będzie miała w tym roku ul. Kasprowicza.

Na ul. Wielkopolskiej trylinka zostanie wymieniona na nawierzchnię bitumiczną.  Nowa nawierzchnia będzie położona na ul. Sąsiedzkiej.

Zmodernizowana zostanie także droga wewnętrzna przy Urzędzie Miasta.

Przy ulicy Zalewowej wraz z przebudową jezdni zostanie wyodrębniony chodnik.

Przebudowy doczeka się również ul.  Jana Pawła II. Tam zostanie przebudowana jezdnia, zrobione chodniki, odwodnienie i oświetlenie.

Dodatkowo budowa oświetlenia planowana jest przy ulicach: Drawskiej, Grodzkiej, Staszica (przebudowa), Kanałowa, Barkowa, Ogrodowa, Turkusowa.

 

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.