Strona główna / Lokalne / „Grupa Morska za oceanarium”. Przeczytaj oświadczenie

„Grupa Morska za oceanarium”. Przeczytaj oświadczenie

Grupa Morska –  Cała Naprzód mająca swoich reprezentantów w radzie miasta przesłała w piątek do naszej redakcji oświadczenie. Tekst publikujemy poniżej.

„W ciągu ostatnich lat Świnoujście zbudowało sobie markę najpopularniejszego nadmorskiego kąpieliska w Polsce, co wpływa korzystnie na wzrost zainteresowania lokowaniem u nas pieniędzy przez coraz bardziej renomowanych inwestorów.

Stowarzyszenie i Klub Radnych „Grupa Morska – Cała Naprzód” z zainteresowaniem śledzą przebieg rozmów z wrocławskim PPUH „Global”, które zaproponowało naszemu miastu partnerstwo w wybudowaniu oceanarium, zakładając przy tym, że stanie się ono silnikiem turystycznym Świnoujścia. Finał tych rozmów wciąż nie jest znany, ale uwzględniając możliwość wyrażenia przez radę miasta pozytywnej opinii w tej sprawie, zgłosiliśmy propozycję związaną z tą potencjalną inwestycją.

W miarę rozwoju regionu na znaczeniu zyskują wykwalifikowana siła robocza, szkolenia, wyższa edukacja, innowacje. Dlatego uważamy, że w ramach proponowanego przedsięwzięcia należy jako jeden z warunków współpracy zgłosić zaprojektowanie eksperymentarium naukowego, z którego będą mogli korzystać uczniowie wszystkich naszych placówek oświatowych: od przedszkoli, poprzez szkoły podstawowe, po szkoły średnie.

Nie trzeba dodawać, w jak istotnym stopniu zajęcia edukacyjne oparte na interaktywności, przeprowadzaniu doświadczeń, prowadzeniu obserwacji, zachęcające do własnych badań, pogłębiania zainteresowań naukowych, wpływają na tak cenioną współcześnie kreatywność ucznia, studenta, a w dalszej przyszłości pracownika.

Eksperymentarium to także miejsce stwarzające doskonałe warunki do organizowania warsztatów naukowych, poprzez które będzie można zadbać o realizację tematów związanych z rozwojem gospodarki morskiej, ekologiczną komunikacją, zrównoważoną koegzystencją turystyki i przemysłu, czy innymi zagadnieniami kluczowymi dla jakości życia mieszkańców Świnoujścia i poziomu zadowolenia naszych gości.

Eksperymentarium to wreszcie oferta zabawy, jaką obecnie nasze miasto nie dysponuje. Zabawy integracyjnej dla całych rodzin opartej na grach logicznych, zagadkach intelektualnych, książkach edukacyjnych. Integracji i rodzaju zabawy, o które miasto powinno się aktywnie troszczyć.

Liczymy na to, że władze miasta będą konsekwentnie włączać do projektów planowanych przez inwestorów zewnętrznych elementy infrastruktury towarzyszącej, na którą czekają świnoujścianie. „

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

11 komentarzy

 1. rzeźnik 🙂

 2. Grupo M – skończ tą żenującą degrengologię. I tak pokazaliście swoje oblicze sprzedając nas przy głosowaniu w sprawie terminala kontenerowego. Nic wam już nie pomoże. Dobrze, że idą wybory

 3. kotek Bonifacy

  psik Nowiccy z tego miasta/ psik

 4. jeden z tych na zdjęciu to Sebastian Olszar

 5. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

  Znowu nieroby i pasożyty się sprzedały.

 6. „wykwalifikowana siła robocza”??? to tak się określa PRACOWNIKÓW w XXI wieku klubie radnych Grupa Morska? To prawda co o was mówią, że wy reprezentujecie wielkie biznesy, a nie ludzi, których nie szanujecie co widac w waszych słowach. Myślicie że takim pustymi oświadczeniami zmienicie to co ludzie o was mówią? W

 7. Od zawsze wiadomo ze to grupa interesow a teraz dla przykrywki terminala kontenerowego pokazuja ze popkeraja rozwoj turystyki;-) bla bla bla bełkot jak zwykle

 8. Zgadzam się z VIRUS em jak to takie dore niech budują za swoje.

 9. oceanarium do którego trzeba będzie dopłacać ogromne kwoty… niech sobie prywatna firma zbuduje i utrzymuje na własny koszt jeśli to taki świetny biznes.

 10. Anna Jackowska

  no.. jak rozumiem według grypy morskiej dla prwobrzeża terminal kontenerowy, a na lewobrzeża oceanarium….. maskra

 11. bełkot..kolejny bełkot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.