Strona główna / Lokalne / Konferencja. Rozmawiali o polityce

Konferencja. Rozmawiali o polityce

Niemiecka Fundacja Fredricha Eberta zorganizowała w dniach 17-18 marca w miejscowości Zempin konferencję, na którą zaprosiła członkinie Polsko-Niemieckiego Forum Kobiet ze Świnoujścia i Niemiecko – Polskiego Forum Kobiet z Wolgastu.

Tematem konferencji były bardzo aktualne sprawy: znaczenie dla świata, a przede wszystkim Europy ma ma wybór Trumpa na Prezydenta USA, Turcja i co może oznaczać zwycięstwo Erdogana w lipcowym referendum konstytucyjnym, Brexit i jak przez to zmieni się UE.

Wykładowcami byli profesor Jakob Rosel z Uniwersytetu w Rostocku oraz Benjamin Himmler z Fundacji Fredricha Eberta.

Każdy z tematów wywołał bardzo ożywioną dyskusję, wyrażano troskę o dalszy rozwój UE a także zastanawiano się nad przyczynami wzrostu nastrojów populistycznych na świecie – informuje Aneta Zdybel.

– Uznano, że bezpośrednie kontakty, rozmowa o ważnych, bieżących sprawach to domena nie tylko wielkich tego świata ale też zwykłych obywateli.

Aneta Zdybel przewodnicząca Polsko Niemieckiego Forum Kobiet Euroregionu Pomerania

Zobacz również

Uwaga na agresywne zwierzę! Lis zaatakował psa

Nie ma dnia w którym strażacy lub strażnicy miejscy nie odbieraliby telefonów od mieszkańców informujących …

Jeden komentarz

  1. Ależ się porobiło polityków !! co jeden to lepszy ..Babcie lepiej niecj się wezmą za pilnowanie wnuków , szydełkowanie albo za podrózowanie .A politykę zostawią mądrzejszym .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.