Strona główna / Lokalne / Dwa transporty nielegalnego alkoholu o wartości 116 tys. zł w Świnoujściu

Dwa transporty nielegalnego alkoholu o wartości 116 tys. zł w Świnoujściu

Miniony weekend był pracowity dla funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie pracujących na Terminalu Promów Morskich w Świnoujściu. Ujawnili 2160 litrów nielegalnego alkoholu  Obydwa przewozy były realizowane przez tych samych sprawców.

17 marca br. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Oddziału Celnego zatrzymali do rutynowej kontroli samochód dostawczy marki Renault Master udający się na prom do Szwecji. Według deklaracji kierującego pojazdem w przestrzeni ładunkowej znajdować się miały zwoje wełny mineralnej. Po dokonaniu oględzin tylnej części pojazdu, zdecydowano o poddaniu pojazdu szczegółowej kontroli. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Po zdjęciu kilku warstw wełny funkcjonariusze znaleźli imitującą paczkę płyt MDF skrzynię, a w niej  360  trzylitrowych opakowań alkoholu BORIS JELZIN VODKA bez polskich znaków akcyzy.

Następnego wieczoru ujawniono kolejny transport. Funkcjonariusze pełniący służbę na Terminalu Promowym zauważyli, że na jego terenie pojawił się pojazd, ten sam, którym poprzedniego wieczoru przewożony był nielegalny alkohol. Jego kierowca przesiadł się do samochodu stojącego na parkingu marki OPEL MOVANO i próbował nim odjechać. Funkcjonariusze zatrzymali  i skontrolowali przestrzeń ładunkową pojazdu. Pod zgrzewkami z piwem funkcjonariusze ujawnili kolejne 360  trzylitrowych opakowań alkoholu BORIS JELZIN VODKA bez polskich znaków akcyzy.

Łącznie, w czasie pracowitego weekendu, w wyniku przeprowadzonych działań, ujawniono i zatrzymano 2160 litrów nielegalnego alkoholu o szacunkowej wartości 115920 zł., w stosunku do którego kwota niezapłaconego podatku akcyzowego wynosi 46202 zł.

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.