Strona główna / Lokalne / Świnoujska “Jedynka” wydała pamiątkowe książki. Można je pobrać w internecie

Świnoujska “Jedynka” wydała pamiątkowe książki. Można je pobrać w internecie

Szkoła znana powszechnie jako świnoujska „Jedynka”, obchodziła w październiku 2015 swoje 70-lecie w tym roku jubileusz 70-lecia swojego istnienia rozpoczęło harcerstwo z tej szkoły. Była to wspaniała okazja, by wydać książki, która stanowią próbę prześledzenia bogatej historii szkoły i harcerstwa w jej murach na przestrzeni ostatnich 70 lat. Nie są to pozycje stricte historyczne, gdyż w znacznej

mierze posiada charakter wspomnieniowy. Jednak zawarte w nich treści są precyzyjnie osadzone w autentycznej źródłach związanej z działalnością „Jedynki”.

Książki wydano w niewielkim nakładzie. Pojedyncze egzemplarze trafiły do wszystkich bibliotek w mieście. Jednak można ją przeczytać pobierając w internecie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania niniejszych pozycji. Szczególnie autorom wspomnień i tekstów za mozolny trud badawczy i twórczy wysiłek pisarski, właścicielom archiwalnych zdjęć i dokumentów za ich udostępnienie oraz sponsorom za pomoc materialną wspierającą to edytorskie przedsięwzięcie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy nie szczędzili czasu i energii, by historie zostały wydane w roku siedemdziesięciolecia.

Książki są dostępne pod adresami oraz na stronie szczepu i szkoły

https://ridero.eu/pl/books/historia_szkoly_podstawowej_nr_1_im_marynarki_wojennej_rp_w_swinoujsciu/

https://ridero.eu/pl/books/historia-szczepu/

Zobacz również

W Świnoujściu świętowali dzień bohaterów

18-go maja 2022 roku na placu Komendy Miejskiej PSP w Świnoujściu przy ul. Barlickiego odbył …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.