Strona główna / Lokalne / Ahoj Świnoujście – polsko-niemiecka gazeta turystyczna. Nowa jakość!
Za polsko-niemiecką bezpłatną gazetę turystyczną odpowiada Wojciech Basałygo. - Gazeta dotrze nawet do pół miliona turystów odwiedzających Świnoujście - mówi. Foto: Robert Ignaciuk

Ahoj Świnoujście – polsko-niemiecka gazeta turystyczna. Nowa jakość!

Polsko-niemiecka gazeta turystyczna “Ahoj Świnoujście” to czasopismo wydawane wspólnie z Gminą Świnoujście. Wydawca ma wieloletnie doświadczenie w wydawaniu prasy papierowej. Mieszkańcom Świnoujścia jest dobrze znany z bezpłatnej gazety Kroniki Portowe wydawanej nieprzerwanie od 126 tygodni.

– W 2017 roku zaplanowaliśmy aż 7 wydań bezpłatnej gazety. Będzie kolportowana w hotelach i pensjonatach, a także wejściach na plażę przez stylizowanych gazeciarzy. W maju i wrześniu będzie rozdawana  również na ulicach miasta po to, aby dotarła do jeszcze większej liczby turystów niż dotychczas – mówi Wojciech Basałygo, odpowiedzialny za projekt.

Ahoj Świnoujście to vademecum turysty pełne aktualnych informacji o imprezach miejskich, atrakcjach turystycznych i miejscach wartych odwiedzenia przede wszystkim w Świnoujściu. Minimalny nakład zaplanowano na poziomie ca 112.000 egzemplarzy. Jeśli tytuł będzie rozchodził się jak świeże bułeczki, przewidziano dodruk kilku tysięcy egzemplarzy.

Przewodnik dla turysty

– Wspólnie będziemy odkrywać nadmorską przyrodę, bawić się tajemniczą historią i pokazywać nieznane zakątki, a w przewodniku kulinarnym pokazywać najlepsze restauracje i kawiarnie. Podpowiemy turystom co robić w naszym mieście, gdy świeci słońce lub pada deszcz.

Wydanie polsko-niemieckie gwarantuje  dotarcie do turystów zza zachodniej granicy. Wydawca ma doświadczenie w wydawaniu gazet w wersji dwujęzycznej. Zrealizował m.in. wydania z okazji 250-lecia Świnoujścia, Dni Twierdzy, czy otwarcia Terminalu LNG.

– Na tle konkurencji wyróżnia nas wysoki nakład, częsty cykl wydawniczy, własna sieć kolportażu  w hotelach i pensjonatach w Świnoujściu plus w oparciu o stylizowanych gazeciarzy rozdających gazetę w wejściach na plażę. Chcemy, aby świnoujska gazeta reklamowała głównie atrakcje Świnoujścia – tłumaczy Wojciech Basałygo, wydawca. – Pierwsze wydanie zaplanowano tuż przed długim majowym weekendem – 28 kwietnia – dodaje.

W każdej gazecie znajdzie się 7 rozbudowanych bloków pogrupowanych tematycznie. Każdy z nich będzie miał swoją nazwę i będzie różnił się kolorystycznie.

Dlaczego “Ahoj”?

Ahoj to pozdrowienie, zawołanie, okrzyk mający zwrócić uwagę. Zwykle używany przez marynarzy i żeglarzy. Słowo można znaleźć o podobnej wymowie i piśmie w kilku innych językach.

polski: ahoj /kontekst morski/

czeski: ahoj /nieformalne powitanie/

słowacki: ahoj /nieformalne powitanie/

słoweński: ahoj /powitanie/

angielski: ahoy /kontekst morski/

niemiecki: ahoi /kontekst morski/

duński: Ohøj /kontekst morski/

 

Zobacz również

Port jachtowy ma już nazwę! Tak rozpoczęto sezon

Od soboty 21 maja świnoujski port jachtowy już oficjalnie nosi imię nieodżałowanego Jerzego Porębskiego.  Chwilę …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.