Strona główna / Lokalne / Wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę. Może zapłacić nawet 6.800 zł

Wypił kilka piw i wsiadł za kierownicę. Może zapłacić nawet 6.800 zł

20-letni mieszkaniec Świnoujścia po wypiciu kilku piw, postanowił zrobić przejażdżkę samochodem po mieście. Zatrzymany przez policjantów, nie miał przy sobie żadnych dokumentów, a badanie alkomatem wykazało zawartość w organizmie ponad promil. Za lekkomyślne zachowanie mężczyznę czekają surowe konsekwencje karne i finansowe.

– Wczoraj po godzinie 23.00 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu patrolujący ulice miasta zwrócili uwagę na jadący ulicą Grunwaldzką samochód osobowy marki Audi. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż jest on pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka – informuje asp. szt. Beata Olszewska z policji.

Badanie alkomatem wykazało 1,1 promila alkoholu. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów oraz nigdy nie uzyskał uprawnień do kierowania. Z samochodu trafił prosto do policyjnego aresztu.

– Policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Po uzgodnieniu z prokuratorem, 20-latek złożył wniosek o ukaranie go grzywną w wysokości 1200 zł, 4-letnim zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz świadczeniem pieniężnym w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Dodatkowo w związku z popełnionymi wykroczeniami, tj. kierowaniem pojazdem bez uprawnień oraz brakiem dokumentów, mężczyzna wnioskował o ukaranie go 600-złotową grzywną – tłumaczy asp. szt. Beata Olszewska z policji.

O ostatecznej wysokości kar zdecyduje sąd, gdzie zostanie skierowany akt oskarżenia oraz wniosek o ukaranie.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Jeden komentarz

  1. 20 letni gość wyciąga 7000 z kieszeni. Żeby tylko dali mu spokój.Albo jakiś syn polityka, albo handlarz narkotyków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.