Strona główna / Lokalne / Komunikacja wróci do starych oznaczeń linii. To nie koniec zmian

Komunikacja wróci do starych oznaczeń linii. To nie koniec zmian

Prezes Komunikacji Autobusowej Elżbieta Bogdanowicz chciałaby powrotu do starych oznaczeń linii autobusowych. Jak przyznała na antenie Telewizji Świnoujście, nie jest to jednak taka prosta sprawa. Zapowiedziała jednak, że po remoncie dróg zaproponuje nowe linie poprowadzone krótszymi trasami.

Nowe trasy autobusowe to nie koniec zapowiedzi zmian w miejskiej spółce. Komunikacja Autobusowa stara się o pozyskanie środków na zakup nowych autobusów.  Trzy nowe pojazdy miałby być spalinowe z normą spalin Euro 6, a trzy kolejne – pojazdami hybrydowymi. Dziś w Komunikacji Autobusowej najnowszymi pojazdami są 7-letnie solarisy zakupione w 2010 roku.

Prezes KA podczas wywiadu telewizyjnego zapowiedziała także szybsze wprowadzenie sezonowej linii autobusowej nr jeżdżącej w kierunku plaży na Warszowie, Fortu Gerharda i Latarni Morskiej. Autobusy miałyby rozpocząć kursowanie na tej linii już od początku maja, a w zależności od pogody – jeździć dłużej niż tylko do 31 sierpnia.

Przypomnijmy, że od 24 marca br. przejazdy autobusami miejskimi w Świnoujściu dla uczniów stacjonarnych szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych są bezpłatne. Warunkiem koniecznych do skorzystania z bezpłatnego przejazdu jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej. Dodatkowo pasażerowie korzystający z usług przewozowych nie ponoszą dodatkowych opłat za przewożony bagaż oraz zwierząt domowych.

Zobacz również

Ratownicy: Dziennie 12 zagubień dzieci na plaży w Świnoujściu

Dzieci gubią się na potęgę na zachodniopomorskich plażach. – Pozostawione bez opieki narażone są na …

2 komentarze

  1. O ten pan na zdjęciu co jezdzi jak by miał czkawkę.

  2. Niby czemu powrót do powrotu starych oznaczeń linii autobusowych nie jest takie prost, bo co?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.