Strona główna / Lokalne / USC. Były życzenia, kwiaty, szampan i medale

USC. Były życzenia, kwiaty, szampan i medale

– Wiele par składa sobie przysięgę, wypowiada to sakramentalne „tak”, ale nie wszyscy potrafią dotrzymać danego słowa. Wy potrafiliście. Jesteś dla nas wszystkich wzorem – powiedział dziś prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz do Par Małżeńskich, które obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Prezydent Janusz Żmurkiewicz wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznał Im Prezydent RP.

A oto Szanowni Jubilaci:

Państwo Anna i Waldemar Góreccy związek małżeński zawarli 19.08.1967r. w Świnoujściu. Pani Anna przyjechała do Świnoujścia w 1964roku. Natomiast Pan Waldemar do Świnoujścia przyjechał w 1961roku. Pani Anna pracowała w gastronomii. Pan Waldemar pracował w Uzdrowisku Świnoujście, Komunikacji Miejskiej oraz w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Państwo Góreccy mają dwie córki i syna oraz dwoje wnucząt.

Państwo Stanisława i Stanisław Harbatowiczowie związek małżeński zawarli 22.03.19r. w Świnoujściu. Pani Stanisława w 1964r. rozpoczęła pracę w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, gdzie pracowała do emerytury. Pan Stanisław pracował jako bosman w Żegludze Śródlądowej. Następnie wykonywał pracę jako pracownik budowlany. Mają trzech synów, siedmioro wnucząt i troje prawnucząt.

Państwo Maria i Jerzy Orczewscy związek małżeński zawarli 18.03.1967r. w Świnoujściu. Poznali się jako nastolatkowie w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu. Po ukończeniu służby wojskowej Pana Jerzego i szkół, które utorowały ich późniejszą drogę zawodową odnowili swoją przyjaźń i postanowili się pobrać. Pani Maria pracowała jako nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Świnoujściu. Obecnie jest nauczycielem, katechetą w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Pan Jerzy pracował w PPDiUR Odra. Mają trzech synów, dwóch wnuków i wnuczkę. Państwo Orczewscy starają się żyć według idei „ Ora et labora” czyli módl się i pracuj.

Państwo Helena i Józef Pietrzakowie związek małżeński zawarli 21.01.1967r. w Świnoujściu. Pani Helena pracowała w Porcie Handlowym w Świnoujściu. Pan Józef pracował w Granicznej Placówce Kontrolnej oraz w Policji. Mają córkę i dwie wnuczki. Cytując słowa córki Państwa Pietrzaków: „ktoś powiedział, że małżeństwo nie jest stanem, lecz umiejętnością. O tym, że Pani Helena i Pan Józef posiedli tą trudną umiejętność życia we dwoje świadczy ich ciepły i kochający dom, do którego zarówno dzieci, jak i wnuczki uwielbiają wracać.”

Państwo Krystyna i Józef Ratowscy związek małżeński zawarli 07.06.1967r. w Świnoujściu. Pani Krystyna pracowała w handlu w gastronomii oraz w Uzdrowisku. Pan Józef pracował w PPDiUR Odra oraz jako kierowca taksówki. Pasją Państwa Ratowskich jest ogrodnictwo. Mają działkę na której spędzają wolny czas. Ponadto Pani Krystyna i Pan Józef aktywnie uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz udzielają się w Związku Emerytów i Rencistów. Państwo Ratowscy mają dwóch synów i czworo wnucząt. Mają również dużo znajomych i przyjaciół. Cieszą się życiem.

Państwo Zofia i Waldemar Wasita związek małżeński zawarli 15.07.1967r. w Świnoujściu. Pani Zofia pracowała w domu wczasowym jako księgowa oraz w urzędzie pocztowym jako ekspedient. Pan Waldemar pracował jako kierowca w domu wczasowym oraz jako kierowca taksówki i palacz. Pasją Pani Zofii są podróże. Natomiast Pan Waldemar wolny czas spędza na wędkowaniu. Państwo Wasita mają syna i córkę oraz troje wnucząt.

Państwo Teresa i Kazimierz Wiszowaci związek małżeński zawarli 28.01.1967r. w Świnoujściu. Pan Kazimierz do Świnoujścia przyjechał w 1964r., natomiast Pani Teresa przyjechała w 1966r.

Pan Kazimierz pracował w Morskiej Stoczni Remontowej jako malarz. Pani Teresa pracowała jako pracownik gospodarczy w szpitalu. Państwo Wiszowaci mają dwóch synów i córkę oraz dwóch wnuków.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.