Strona główna / Lokalne / USC. Były życzenia, kwiaty, szampan i medale

USC. Były życzenia, kwiaty, szampan i medale

– Wiele par składa sobie przysięgę, wypowiada to sakramentalne „tak”, ale nie wszyscy potrafią dotrzymać danego słowa. Wy potrafiliście. Jesteś dla nas wszystkich wzorem – powiedział dziś prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz do Par Małżeńskich, które obchodziły Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Prezydent Janusz Żmurkiewicz wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznał Im Prezydent RP.

A oto Szanowni Jubilaci:

Państwo Anna i Waldemar Góreccy związek małżeński zawarli 19.08.1967r. w Świnoujściu. Pani Anna przyjechała do Świnoujścia w 1964roku. Natomiast Pan Waldemar do Świnoujścia przyjechał w 1961roku. Pani Anna pracowała w gastronomii. Pan Waldemar pracował w Uzdrowisku Świnoujście, Komunikacji Miejskiej oraz w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Państwo Góreccy mają dwie córki i syna oraz dwoje wnucząt.

Państwo Stanisława i Stanisław Harbatowiczowie związek małżeński zawarli 22.03.19r. w Świnoujściu. Pani Stanisława w 1964r. rozpoczęła pracę w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, gdzie pracowała do emerytury. Pan Stanisław pracował jako bosman w Żegludze Śródlądowej. Następnie wykonywał pracę jako pracownik budowlany. Mają trzech synów, siedmioro wnucząt i troje prawnucząt.

Państwo Maria i Jerzy Orczewscy związek małżeński zawarli 18.03.1967r. w Świnoujściu. Poznali się jako nastolatkowie w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu. Po ukończeniu służby wojskowej Pana Jerzego i szkół, które utorowały ich późniejszą drogę zawodową odnowili swoją przyjaźń i postanowili się pobrać. Pani Maria pracowała jako nauczyciel w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Świnoujściu. Obecnie jest nauczycielem, katechetą w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Pan Jerzy pracował w PPDiUR Odra. Mają trzech synów, dwóch wnuków i wnuczkę. Państwo Orczewscy starają się żyć według idei „ Ora et labora” czyli módl się i pracuj.

Państwo Helena i Józef Pietrzakowie związek małżeński zawarli 21.01.1967r. w Świnoujściu. Pani Helena pracowała w Porcie Handlowym w Świnoujściu. Pan Józef pracował w Granicznej Placówce Kontrolnej oraz w Policji. Mają córkę i dwie wnuczki. Cytując słowa córki Państwa Pietrzaków: „ktoś powiedział, że małżeństwo nie jest stanem, lecz umiejętnością. O tym, że Pani Helena i Pan Józef posiedli tą trudną umiejętność życia we dwoje świadczy ich ciepły i kochający dom, do którego zarówno dzieci, jak i wnuczki uwielbiają wracać.”

Państwo Krystyna i Józef Ratowscy związek małżeński zawarli 07.06.1967r. w Świnoujściu. Pani Krystyna pracowała w handlu w gastronomii oraz w Uzdrowisku. Pan Józef pracował w PPDiUR Odra oraz jako kierowca taksówki. Pasją Państwa Ratowskich jest ogrodnictwo. Mają działkę na której spędzają wolny czas. Ponadto Pani Krystyna i Pan Józef aktywnie uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz udzielają się w Związku Emerytów i Rencistów. Państwo Ratowscy mają dwóch synów i czworo wnucząt. Mają również dużo znajomych i przyjaciół. Cieszą się życiem.

Państwo Zofia i Waldemar Wasita związek małżeński zawarli 15.07.1967r. w Świnoujściu. Pani Zofia pracowała w domu wczasowym jako księgowa oraz w urzędzie pocztowym jako ekspedient. Pan Waldemar pracował jako kierowca w domu wczasowym oraz jako kierowca taksówki i palacz. Pasją Pani Zofii są podróże. Natomiast Pan Waldemar wolny czas spędza na wędkowaniu. Państwo Wasita mają syna i córkę oraz troje wnucząt.

Państwo Teresa i Kazimierz Wiszowaci związek małżeński zawarli 28.01.1967r. w Świnoujściu. Pan Kazimierz do Świnoujścia przyjechał w 1964r., natomiast Pani Teresa przyjechała w 1966r.

Pan Kazimierz pracował w Morskiej Stoczni Remontowej jako malarz. Pani Teresa pracowała jako pracownik gospodarczy w szpitalu. Państwo Wiszowaci mają dwóch synów i córkę oraz dwóch wnuków.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Chcą pracować na morzu. Szkolą się na promach Żeglugi Świnoujskiej

Coraz więcej uczniów ze świnoujskiej szkoły morskiej chce pracować na morzu. Zdobywanie doświadczenia rozpoczynają w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.