Strona główna / Lokalne / Ponad stu cudzoziemców pracujących nielegalnie

Ponad stu cudzoziemców pracujących nielegalnie

132 cudzoziemców wykonywało pracę niezgodnie z obowiązującymi przepisami – stwierdzili w tym miesiącu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Ustalenie to było efektem skontrolowania 32 podmiotów. Wśród pracujących nielegalnie 129 osób stanowili obywatele Ukrainy.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie tylko w wyniku kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców przeprowadzonych w trzech podmiotach ustalili, że 66 cudzoziemców pracowało tam nielegalnie. Dodatkowo stwierdzili, że kontrolowana przez nich agencja zatrudnienia prowadziła działalność bez wymaganego wpisu do właściwego rejestru. W jednej z firm branży stoczniowej wykryto 8 cudzoziemców pracujących nielegalnie, przy czym strażnicy graniczni podczas tylko tej jednej kontroli przeanalizowali dokumentację pracowniczą aż 178 cudzoziemców.

18 innym cudzoziemcom naruszającym w Polsce porządek prawny komendanci placówek Straży Granicznej w Gdańsku, Gdyni, Elblągu, Świnoujściu i Szczecinie wydali w ostatnim tygodniu decyzje nakazujące opuszczenie naszego kraju i orzekli o zakazie ponownego wjazdu od sześciu miesięcy do roku. Najczęstszymi naruszeniami prawa zaraz po nielegalnym wykonywaniu przez cudzoziemców pracy był brak ważnych wiz i tytułu pobytowego oraz przeterminowane pobyty.

 

Zobacz również

Barwy muzyki organowej i fletowej

W  kolejnym festiwalowym koncercie (16.08)  wystąpili; znany świnoujskiej publiczności wybitny organista i improwizator Tomasz Adam …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.