Strona główna / Lokalne / Uwaga na oszustów oferujących piecyki gazowe!

Uwaga na oszustów oferujących piecyki gazowe!

W ostatnich dniach świnoujscy policjanci otrzymali sygnały, że do domów mieszkańców miasta zaczęły przychodzić osoby oferujące sprzedaż i montaż takich urządzeń po okazyjnych cenach. Gdy ktoś taki zapuka do naszych drzwi, nie zawierajmy z nim żadnych transakcji i dla pewności powiadommy Policję.

W ostatnich dniach świnoujscy policjanci otrzymali sygnały, że do domów mieszkańców miasta zaczęły przychodzić osoby oferujące sprzedaż i montaż takich urządzeń po okazyjnych cenach. Gdy ktoś taki zapuka do naszych drzwi, nie zawierajmy z nim żadnych transakcji i dla pewności powiadommy Policję. Osoby te często podszywają się pod pracowników gazowni twierdząc, że posiadane urządzenie jest przestarzałe, grozi wybuchem i przecieka. Mieszkańcy, często w podeszłym wieku, w obawie o swoje bezpieczeństwo podpisują niekorzystne dla nich warunki umowy. Zazwyczaj okazuje się, że urządzenie można zakupić w pobliskim sklepie, w o wiele niższej cenie.

Kiedy znajdziemy się w podobnej sytuacji, poinformujmy oferenta, że nie chcemy pochopnie podjąć decyzji o zawarciu jakiejkolwiek umowy i zamierzamy dać sobie kilka dni na zastanowienie. Poprośmy o pozostawienie druku umowy, celem zapoznania się z warunkami przed jej podpisaniem. Uczciwy przedstawiciel handlowy nie odmówi nam tego prawa i umówi się na kolejne spotkanie.

Pamiętajmy, że oszuści, często starając się wzbudzić nasze zaufanie, są grzeczni i elegancko ubrani. Przestrzegamy starsze osoby, aby kierowały się zasadą ograniczonego zaufania wobec obcych. Apel ten kierowany jest również do ich rodzin z prośbą o uczulenie ich na tego typu zjawiska. Starsze osoby nie powinny wpuszczać do domu nieznajomych i nie powinny nikomu przekazywać pieniędzy. Ich łatwowierność może zostać wykorzystana przez oszustów i złodziei. Sprzedaż piecyków gazowych to kolejny przykład, obok oszustw metodą “na wnuczka” czy “na policjanta”, sposobów wyciągnięcia przez oszustów pieniędzy z portfeli seniorów.

 

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.