Strona główna / Lokalne / Wojewoda o radnych: Brak elementarnego rozumienia (…) demokratycznego systemu      

Wojewoda o radnych: Brak elementarnego rozumienia (…) demokratycznego systemu      

Nie stwierdzono, aby głosowanie za odwołaniem przewodniczącego rady miasta oraz powołanie nowego odbyło się z istotnym naruszeniem prawa – tak ocenił Wojewoda Zachodniopomorski. Jak napisał jednak wojewoda Krzysztof Kozłowski, takie zachowanie radnych z całą pewnością nie pogłębiło zaufania mieszkańców Gminy — Miasta Świnoujście do organów władzy samorządowej. Jak słusznie zauważył Naczelny Sąd Administracyjny funkcjonowanie samorządu terytorialnego łączy się ściśle z kwalifikacjami radnych, na które składają się także ich cechy charakteru pojmowanie roli, jaką im powierzyli wyborcy. Zachowania niektórych radnych mające na celu ujawnianie sposobu głosowania tajnego na potrzeby ich kierownictwa politycznego, może oznaczać jedynie brak elementarnego rozumienia przez te osoby istoty demokratycznego systemu sprawowania władzy.

Radny Krzysztof Szpytko (SLD) zaskarżył do wojewody sposób głosowania tajnego, przypomnijmy, część radnych podczas głosowania pokazało publicznie wypełnione karty do głosowania. Radny szanuje decyzję wojewody, ale w jego opinii doszło do agitacji wyborczej, a to jest zabronione. Zamierza zaapelować do przewodniczącego rady o usunięcie skutków prawnych, co oznacza ponowne głosowanie. Zastanawia się także nad złożeniem skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

5 komentarzy

  1. Nic dodać nic ująć, nawet wojewoda nie wyrobił i „pojechał”po swoich.Radny Szpytko robi świetną robotę, prawy człowiek, brawo!

  2. Radni PO-PIS z Całą Wstecz dali popis. Pokazali jak wygląda „demokracja” w ich wykonaniu. Panie Andrzeju Szczodry niech pan wraca i zrobi porządek w tej całej Grupie Morskiej, bo kiedyś nawet ich lubiłem, a teraz to jest po prostu cyrk i kompromitacja.

  3. Co by nie powiedzieć bo ten wojewoda z PiS przecież, to bardzo mocno czyli biernie, miernie, ale wiernie swoim kierownictwom partyjnym ocenił radnych z układu PO PiS i grupy Morskiej.

  4. istotne naruszenie praw 🙂 czyli jak sie łamie prawo ale jest to nieistotne to można :)))) żenada co mógł napisać wojewoda z PIS-u chociaż swoją drogą ładnie podsumował tą koalicję!

  5. Nobliwy Tyłek

    Skoro kierownictwo nie ufa swoim radnym… Mieszkańcy mają ufać? Na czym ta gra polega, kto CFAŃSZY? Gryźcie się w d*pę. Nie ufam wam. I nie zaufam więcej. Do cyrku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.