Strona główna / Lokalne / Odnaleziono quada skradzionego w Szwecji. Jest warty tyle co samochód

Odnaleziono quada skradzionego w Szwecji. Jest warty tyle co samochód

Skradzionego kilkanaście dni temu w Szwecji quada outlander o wartości 50 tys. zł odnaleźli w skontrolowanej 31 marca w Świnoujściu naczepie funkcjonariusze Straży Granicznej. W ciężarówce były także inne przedmioty, na które 37-letni kierowca nie miał żadnych dokumentów.

Dafa z naczepą strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli drogowej w rejonie świnoujskiego terminala promowego. Kiedy kierowca pojazdu otworzył naczepę, funkcjonariusze zauważyli w środku quada. Jak się okazało, czterokołowiec dwa tygodnie temu został wpisany do Sytemu Informacyjnego Schengen jako skradziony na terytorium Szwecji. Dodatkowo w kontrolowanym pojeździe była wiertarka udarowa, dwa klimatyzatory, kosiarka spalinowa i zestaw kluczy nasadowych. 37-letni Polak nie potrafił udokumentować pochodzenia żadnego z tych przedmiotów. Został przesłuchany w charakterze świadka przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Łączną wartość ujawnionych przedmiotów szacuje się na przeszło 61 tys. zł.

Zobacz również

Już nie tylko terminal kontenerowy, ale także port uniwersalny. Wzorem ma być Gdynia, gdzie osiedla mieszkaniowe powstają w bezpośrednim sąsiedztwie portu

Do naszej skrzynki redakcyjnej trafił e-mail z notatką prasową przygotowaną przez specjalistów od informacji w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.